Gotowe są trasy rowerowe, które łączą Jędrzychów z Drzonkowem, Zatoniem i Kiełpinem. Nasz fotograf wybrał się na rowerową przejażdżkę do Zatonia. Wcześniej przejechał się Zieloną Strzałą.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W ub. tygodniu miasto oddało brakujące fragmenty Zielonej Strzały, czyli ścieżki rowerowej biegnącej po dawnym torowisku. Rowerzyści mogą pojechać już wiaduktami pieszo-rowerowymi nad ul. Sikorskiego i nad al. Wojska Polskiego.

Ścieżki rowerowe powstają też w dzielnicy Nowe Miasto. Gotowe są m.in. trasy, które łączą Jędrzychów z Drzonkowem, Zatoniem i Kiełpinem.

Fotograf „Wyborczej” wybrał się na wycieczkę do Zatonia. Podróż rozpoczął na Zielonej Strzale, żeby później wjechać na nowo wybudowaną ścieżkę. W galerii zobaczycie efekty wycieczki.

Jak Wam się podoba ścieżka do Zatonia? Przypomnijmy, że budowa tras rowerowych w powiększonej Zielonej Górze wywołała w mieście sporo kontrowersji. Dotyczyły m.in. wycinek przydrożnych drzew (najwięcej emocji spowodowały wycinki dorodnych dębów w Ochli) oraz tego, że ścieżki znajdują się blisko dróg dla samochodów.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem