W poniedziałek o godz. 20 będzie można przyjść pod Filharmonię Zielonogórską, by zapalić światełko i wysłać dobre myśli dla Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, został brutalnie zaatakowany przez nożownika podczas „Światełka do nieba” na finale WOŚP. Natychmiast przewieziono go do szpitala. Operacja trwała pięć godzin. Lekarze oceniają jego stan jako ciężki. Adamowicz walczy o życie.

Kolejne polskie miasta solidaryzują się z prezydentem Gdańska i organizują symboliczne „światełko”. Również Zielona Góra.

– Ludzi dobrej woli jest więcej. Spotykamy się 14.01.2019, poniedziałek, o godzinie 20 przy Filharmonii Zielonogórskiej, aby w milczeniu przeciwstawić się mowie i czynom wynikającym z nienawiści. Rozpalamy światełka dla Pawła Adamowicza – prezydenta Gdańska, zaatakowanego przez nożownika podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2019 – napisali organizatorzy wydarzenia na Facebooku.

I zaznaczają: Wydarzenie bez logo, bez przemówień, wolne od hejtu, polityki i podziałów.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem