W sobotę w Gdańsku odbędzie się pogrzeb Pawła Adamowicza. Tego dnia o godz. 17 przed filharmonią w Zielonej Górze odbędzie się miejskie pożegnanie zamordowanego prezydenta Gdańska.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W poniedziałek wieczorem, w dniu śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, przed Filharmonią Zielonogórską zgromadziło się ok. 300 osób. Mieszkańcy w milczeniu oddali hołd zamordowanemu prezydentowi, trzymali zapalone znicze i zimne ognie.

Pogrzeb Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę 19 stycznia w Gdańsku. Każdy zielonogórzanin będzie mógł jednak oddać hołd Adamowiczowi w Zielonej Górze. Takie spotkanie odbędzie się w sobotę o godz. 17 na placu przed filharmonią. Organizuje je urząd miasta, z którym w tej sprawie kontaktowało się wielu mieszkańców.

– W ciszy, z zapalonymi zniczami, oddajmy hołd zmarłemu Prezydentowi Gdańska, Pawłowi Adamowiczowi. Przynieśmy znicze i ułóżmy z nich największe na świecie serce. Zielona Góra solidarna z Gdańskiem – napisało miasto na Facebooku.

Przypomnijmy, że w środę, czwartek i piątek o godz. 18 na placu przed filharmonią również spotkają się mieszkańcy, żeby uczcić Pawła Adamowicza. Przyjść może każdy.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem