Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

 Swoją edycję gry Monopoly mają największe metropolie na świecie - jak Sydney, Nowy Jork czy Londyn - a od jakiegoś czasu także duże polskie miasta, m.in. Poznań czy Gdańsk. Za kilka miesięcy specjalnego wydania gry doczeka się także Zielona Góra. 

- Raz w roku wybieramy miasto, pod które przygotowujemy specjalną edycję gry. Spodobała nam się kandydatura Zielonej Góry, bo to piękne miasto - przekonuje Ewelina Kuczyńska z firmy Winning Moves.

Spółka swoją główną siedzibę ma w Londynie. Od wielu lat działa także w Polsce. 

Kuczyńska mówi, że firma wyprodukuje 3-4 tys. egzemplarzy zielonogórskiego Monopoly. Do sprzedaży mają trafić w listopadzie. Produkt dostępny będzie w sieciach sklepów Empik czy Smyk, a także w sprzedaży internetowej. 

- Na święta będzie można komuś sprawić fajny prezent - mówi Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry. Dodaje, że sam w domu posiada dwa wydania słynnej gry planszowej, a poza tym to ciekawy sposób na promocję miasta.

Konferencja prasowa w Palmiarni. Firma Winning Moves wyprodukuje grę Monopoly w specjalnej edycji dla Zielonej Góry. Pieniądze z budżetu miasta przekazał Janusz Kubicki, prezydent Zielonej GóryKonferencja prasowa w Palmiarni. Firma Winning Moves wyprodukuje grę Monopoly w specjalnej edycji dla Zielonej Góry. Pieniądze z budżetu miasta przekazał Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry fot. Piotr Bakselerowicz

Na konferencję prasową Kubicki przyszedł jednak nieprzygotowany. Stwierdził, że nie pamięta, ile pieniędzy przekazał firmie z budżetu miasta. Dopytywany, przyznał, że chodzi raczej o dziesiątki niż setki tysięcy złotych.

Jakie obiekty znajdą się na planszy zielonogórskiego Monopoly? Producent kolejne pola ma odsłaniać co jakiś czas, by budować napięcie. Na razie pokazał ratusz, który będzie można kupić za 350 dolarów Monopoly. 

Dodatkowo, Winning Moves zapowiedziało, że na planszy znajdzie się jedna z miejskich szkół. Która? O tym zadecydować ma konkurs, w którym wezmą udział klasy 1-8.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.