3-4 tys. egzemplarzy słynnej gry planszowej Monopoly w specjalnej edycji zielonogórskiej wyprodukuje firma Winning Moves. Rzecz współfinansuje miasto, ale Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry, nie pamięta, ile zapłacił firmie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

 Swoją edycję gry Monopoly mają największe metropolie na świecie - jak Sydney, Nowy Jork czy Londyn - a od jakiegoś czasu także duże polskie miasta, m.in. Poznań czy Gdańsk. Za kilka miesięcy specjalnego wydania gry doczeka się także Zielona Góra. 

- Raz w roku wybieramy miasto, pod które przygotowujemy specjalną edycję gry. Spodobała nam się kandydatura Zielonej Góry, bo to piękne miasto - przekonuje Ewelina Kuczyńska z firmy Winning Moves.

Spółka swoją główną siedzibę ma w Londynie. Od wielu lat działa także w Polsce. 

Kuczyńska mówi, że firma wyprodukuje 3-4 tys. egzemplarzy zielonogórskiego Monopoly. Do sprzedaży mają trafić w listopadzie. Produkt dostępny będzie w sieciach sklepów Empik czy Smyk, a także w sprzedaży internetowej. 

- Na święta będzie można komuś sprawić fajny prezent - mówi Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry. Dodaje, że sam w domu posiada dwa wydania słynnej gry planszowej, a poza tym to ciekawy sposób na promocję miasta.

Konferencja prasowa w Palmiarni. Firma Winning Moves wyprodukuje grę Monopoly w specjalnej edycji dla Zielonej Góry. Pieniądze z budżetu miasta przekazał Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry
Konferencja prasowa w Palmiarni. Firma Winning Moves wyprodukuje grę Monopoly w specjalnej edycji dla Zielonej Góry. Pieniądze z budżetu miasta przekazał Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry  fot. Piotr Bakselerowicz

Na konferencję prasową Kubicki przyszedł jednak nieprzygotowany. Stwierdził, że nie pamięta, ile pieniędzy przekazał firmie z budżetu miasta. Dopytywany, przyznał, że chodzi raczej o dziesiątki niż setki tysięcy złotych.

Jakie obiekty znajdą się na planszy zielonogórskiego Monopoly? Producent kolejne pola ma odsłaniać co jakiś czas, by budować napięcie. Na razie pokazał ratusz, który będzie można kupić za 350 dolarów Monopoly. 

Dodatkowo, Winning Moves zapowiedziało, że na planszy znajdzie się jedna z miejskich szkół. Która? O tym zadecydować ma konkurs, w którym wezmą udział klasy 1-8.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Ciekawe czy będzie można kupić działki przy obwodnicy Wzgórza Piastowskie i działki w Łazach przez, które pójdzie nowa obwodnica:)
  Pomysł z grą świetny:)
  już oceniałe(a)ś
  2
  0