Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zatrzymani to 38-letni mieszkaniec Zielonej Góry i 35-letni mieszkaniec Gubina. Obaj „nowi” na rynku, nie byli dotychczas notowani za przestępstwa narkotykowe - informuje zielonogórska policja.

Skąd informacja o marihuanie sprzedawanej w garażu w centru miasta? Tego policja nie podaje. Doniesienia jednak się potwierdziły - w ubiegłym tygodniu mundurowi weszli do garażu i zatrzymali na miejscu dwóch mężczyzn. 

- Budząc niemałą sensację wśród przechodniów - tłumaczą policjanci.

38- i 35-latek sprzedawali marihuanę w garażu w centrum Zielonej Góry. Sąd aresztował ich tymczasowo na dwa miesiące, później wymierzy karę38- i 35-latek sprzedawali marihuanę w garażu w centrum Zielonej Góry. Sąd aresztował ich tymczasowo na dwa miesiące, później wymierzy karę fot. KMP Zielona Góra

Właścicielem garażu okazał się 38-letni zielonogórzanin. W środku funkcjonariusze znaleźli ponad 700 gramów marihuany, a także wagę i woreczki strunowe. W doniczkach rosły jeszcze całe krzaki konopi indyjskich.

Drugi zatrzymany, 35-letni mieszkaniec Gubina, też nie uniknie odpowiedzialności. Policjanci przeszukali jego samochód, gdzie znaleźli ponad pół kilograma „trawki” i specjalnie przygotowane ciastka z tym narkotykiem. - W bagażniku policjanci znaleźli również narzędzia i specjalistyczny sprzęt do uprawy konopi indyjskich - informuje policja.

Obaj mężczyźni dostali zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz czynienia przygotowań wprowadzenia ich do obrotu. 35-latek ponadto odpowie za posiadanie sprzętu służącego do nielegalnej uprawy.

- Materiał dowodowy zebrany przez policjantów pozwolił prokuratorowi na wystąpienie do Sądu Rejonowego w Zielonej Górze z wnioskiem o areszt tymczasowy dla obu zatrzymanych. Sąd przychylił się do tego wniosku i aresztował mężczyzn na dwa miesiące - tłumaczy biuro prasowe policji.

Mężczyznom grozi do kilku lat więzienia.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.