Wybory parlamentarne 2019. Co zrobić, żeby w przyszłości w Lubuskiem nie zabrakło wody w kranach? Jakie recepty na powstrzymanie kryzysu klimatycznego mają partie i kandydaci do parlamentu? Dziś debata w Centrum Przyrodniczym.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Debaty „2050 Polska dla Pokoleń. Jaką przyszłość wybierzesz?” w całej Polsce organizuje Fundacja WWF Polska. Jest ich 12. Jedna z nich odbędzie się we wtorek 20 września o godz. 13 w zielonogórskim Centrum Przyrodniczym przy ul. Dąbrowskiego. Debaty są otwarte, przyjść może każdy.
W zielonogórskiej dyskusji o klimacie i ekologii udział zapowiedzieli Tomasz Aniśko (Koalicja Obywatelska), Anita Kucharska-Dziedzic (SLD-Lewica) oraz Anna Chinalska (PSL). Zaproszenie otrzymał też sztab PiS.


Sondaż IBRiS z lipca dla "Rz" pokazał, że ochrona klimatu jest drugą najważniejszą sprawą dla Polaków (64 proc.), zaraz po służbie zdrowia (78 proc.). - To wskazuje na rosnącą świadomość obywateli. Nadszedł więc czas, aby nasze bezpieczeństwo stało się dla polityków bezwzględnym priorytetem. Rachunek za ich działania zapłacą nie tylko nasze dzieci i kolejne pokolenia - zapowiadają organizatorzy debat. - Sprawdźmy, czy politycy startujących w tegorocznych wyborach parlamentarnych z okręgu zielonogórskiego mają plan na walkę z kryzysem ekologicznym?
Debatę można śledzić także na żywo w internecie na  https://www.facebook.com/events/413327532648130/

CZYTAJ TAKŻE: Wybory parlamentarne 2019. Znamy kandydatów do Sejmu [NAZWISKA]

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem