Ostre słowa w kierunku prezesa PiS padły na Facebooku. Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli napisał, że Jarosław Kaczyński będzie się smażył w piekle. I wymienił powody.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wybory parlamentarne 2019. Wadim Tyszkiewicz niespełna 40-tysięczną Nową Solą w woj. lubuskim rządzi od 17 lat. W mieście cieszy się ogromnym poparciem. Jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych w Polsce samorządowców - nie tylko dzięki "podniesieniu z kolan" Nowej Soli (do miasta ściągnął wielu inwestorów), ale też zagorzałej krytyki rządów PiS.

W jednym z ostatnich wpisów na Facebooku Tyszkiewicz bezkompromisowo obszedł się z Jarosławem Kaczyńskim. W kierunku prezesa partii rządzącej napisał, że... będzie smażył się w piekle.

- Panie Jarosławie K., będzie się pan smażył w piekle, jeśli tylko ono istnieje. Za co? Przede wszystkim za to, że niemal "na śmierć i życie" pokłóciłem się o pańską Polskę z moim przyjacielem... - zaczął swój wpis prezydent Nowej Soli.

Później wymienił kolejne powody, dla których jego zdaniem Kaczyński trafi do piekła.

- Za to, że skłócił i podzielił pan 38-milionowy naród, za to, że brat staje przeciw bratu, za to, że po kościele przy rosole, przy rodzinnym stole, ludzie skaczą sobie do oczu, jak 30 lat temu; za to, że mimo tego, że jestem katolikiem - nie chodzę już do kościoła, który pan zawłaszczył i upolitycznił; za to, że zagrożone jest to, co tak ciężką pracą wypracowaliśmy przez ostatnie kilkanaście lat; za to, że polską demokrację cofnął pan o 30 lat do czasów Kiszczaka; za wrogość i nienawiść, jaką rozbudził pan w narodzie, za cyniczną grę na uczuciach i strachu Polaków, za negatywne emocje, za postawienie swoich osobistych interesów, służących zaleczeniu kompleksów, ponad interes Narodu...; za to całe zło, jakie wyrządził pan Polsce, czeka pana odpowiedzialność przed Bogiem i mam nadzieję, że zdąży pan ponieść jeszcze odpowiedzialność przed narodem, choć tchórzliwie przerzuca pan ją na innych, cynicznie udając szeregowego posła" - wyliczył Tyszkiewicz.

- I oby tylko piekło nie zamarzło - zakończył swój wpis prezydent Nowej Soli.

Przypomnijmy, Tyszkiewicz w tym roku zdecydował się po raz pierwszy startować w krajowych wyborach. W południowej części województwa lubuskiego (okręg nowosolsko-żarsko-żagański) powalczy o mandat senatora. Tyszkiewicz startuje z własnego komitetu, ale popiera go Koalicja Obywatelska. Rywalami samorządowca będą Klaudiusz Balcerzak (PiS) i niezrzeszony Robert Paluch, który z partii Kaczyńskiego został wyrzucony z hukiem przed miesiącem. Wcześniej Tyszkiewicz był blisko związany z Nowoczesną Ryszarda Petru.

CZYTAJ TEŻ: Kandydat PiS na senatora, który cztery razy głosował na Merkel. Tabloid: Wystawili Niemca

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  A ja mam nadzieję, że Kaczyński na własne oczy będzie oglądał skutki swoich działań, m.in. pustoszejące kościoły, w których będą tylko nieliczni sympatycy PiS.

  Ja już też nie chodzę do kościoła, bo to polski kościół zatrzasnął przede mną drzwi. Nie spodziewałem się, że dożyję takich czasów.
  @dr_Jacek
  Zrozumże, że los kościoła prezes ma w głębokim poważaniu. Zawsze bim gardził i gardzi. Dla niego to tylko jedno z narzędzi sprawowania i utrzymania władzy. KK czy 500+, to ma znaczenie tylko tak długo jak jest skuteczne. Kaczyński to stuprocentowy populista, a co gorsze nihilista. Smutne, że dostałeś za swoją diagnozę 63 plusy póki co. Wyciągnięcie wniosków dlaczego pozostawiam Tobie.
  już oceniałe(a)ś
  36
  0
  @dr_Jacek
  Polski Kościół zatrzaskuje drzwi, ale jeszcze jest papież Franciszek, który nie trzyma z PiS. Zawsze, gdy mnie szlag trafia na polski kler, wspomnę na Franciszka i tylko dlatego jeszcze chodzę do kościoła. Najchętniej chodziłbym do jakiegoś zagranicznego, nie toruńsko- a rzymsko-katolickiego.
  już oceniałe(a)ś
  10
  4
  @zbych21
  Widzisz, Ty chodzisz dla Franciszka, a oni biorą to za poparcie dla ich patologii :-(
  już oceniałe(a)ś
  24
  0
  @dr_Jacek
  "Człowiek przyzwoity ma poglądy lewicowe, a inteligent zawsze jest antyklerykałem".
  (Cat - Mackiewicz)
  już oceniałe(a)ś
  19
  0
  @wnukhubala
  NIe pasuje mi do Cata Mackiewicza
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  @zbych21
  "Chodzenie do kościoła" to tylko chodzenie, to tradycja. Wiara i i Polski kościół nie mają ze sobą nic wspólnego. To TYLKO TRADYCJA. Bóg jest wszędzie. Nie potrzebuje pośredników - a są kosztowni.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  @howlin_wolf
  Za mało Go znasz.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @dr_Jacek
  Ten cały Franciszek jest szefem mafii. Tak przypominam tylko.
  już oceniałe(a)ś
  0
  1
  Ostro, ale prawdziwie. Szkoda ,ze wielu rodaków tego nie rozumie.
  Kilka dobrych rzeczy (socjale) które partia rządząca zrobiła, nie rekompensuje strat jakie państwo poniosło w wyniku dyktatorskiego stylu rządzenia.
  Przez ostatnie cztery lata zbliżyliśmy się do PRL, niestety, pamięta to tylko starsza część wyborców.
  @Andrzej12
  nie jestem przeciwnikiem programów socjalnych, jednak programy "socjalne" wprowadzone przez PiS takowych cech nie maja. Dla przykładu 500+, jest darowizną 500 PLN na miesiąc poczynając od 2 dziecka bez względu na dochody, wyklucza tym samym samotne matki, które potrafią zarobić powyżej 1600 PLN/m-c, co powoduje kuriozalne sytuacje, kiedy wiceprezydent banku spółdzielczego sympatyk PiS mówi, ze 500+ pozwoli mu na wybudowanie domu. W żadnym z rozwiniętych krajów nikt nie buduje za pieniądze pochodzące z takich programów. Oprócz 500+ czy PiS wprowadził jakiś inny program "socjalny"?
  już oceniałe(a)ś
  37
  0
  @dupek
  A gdzie niepełnosprawni, nauczyciele, lekarze, ratownicy ?
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  W samo sedno Panie Tyszkiewicz !
  już oceniałe(a)ś
  193
  0
  Jest właśnie tak, jak napisał prezydent Nowej Soli.
  Kaczyński to przestepca.
  już oceniałe(a)ś
  156
  1
  Brawo, panie Tyszkiewicz! Na odlew się Pan odwinął Liliputinowi.
  Też mam nadzieję, że go piekło pochłonie.
  już oceniałe(a)ś
  143
  1
  Pięknie napisał! Szacunek. Chętnie bym pod tym kotłem piekielnym kontrolował ogień, żeby za mocno i za szybko nie płonął.
  już oceniałe(a)ś
  115
  2
  Myśle dokładnie tak jak prezydent Nowej Soli.
  już oceniałe(a)ś
  106
  0
  Cała prawda o Genialnym Szkodniku. To indywiduum to największe nieszczęście jakie spotkało Polskę od czasów piastowskich.
  już oceniałe(a)ś
  99
  0