Przed nami dwa pochmurne i deszczowe tygodnie, a w związku z tym także spadek temperatur. Dodatkowo IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia - wiatr może osiągać momentami prędkość nawet 100 km na godz.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają, że w poniedziałek, ostatniego dnia września, porywy wiatru będą dochodzić do 90-100 km na godz. Ostrzeżenie drugiego stopnia to nie przelewki, oznacza "wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia". Najsilniejsze porywy wiatru mają wystąpić między godz. 11 a 15. Dobra wiadomość jest taka, że ostrzeżenie jest ważne tylko dziś do godz. 17. 

O słonecznych dniach na razie możemy jednak zapomnieć. Od środy temperatura w dzień spadnie do 13 stopni Celsjusza i na tym poziomie utrzyma się przez dwa tygodnie. Będzie pochmurno i będzie padał deszcz. Obecnie ciśnienie jest niskie - nieco ponad 1000 hPa, ale za kilka dni wzrośnie i przez dłuższy czas będzie oscylować wokół wartości 1015 hPa.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem