Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ktoś wredny powie, że znanej aktorce podrzucono kartkę z nazwiskiem Kucharskiej-Dziedzic i poproszono o zdjęcie. Nagrania bowiem żadnego nie ma, a i Janda o udzielonym poparciu nic od siebie nie napisała, chociażby na Facebooku.

Jakby jednak nie patrzeć, fotka jest, a orędownictwem znanej osobistości tej skali kontrkandydaci Kucharskiej-Dziedzic pochwalić się nie mogą.

– Jest odważna i w życiu, i w sztuce. Staje po stronie wolności obywatelskich, dlatego została uznana za „Człowieka wolności”. Zdobyła medal za „Mądrość obywatelską”, bo potrafi dostrzec i przeciwstawić się erozji demokracji, której świadkami jesteśmy od 4 lat. Wybitna aktorka teatralna, najjaśniejsza gwiazda polskiego kina – Krystyna Janda. Dziękuję za poparcie – napisała liderka lubuskiej listy Lewicy.

Kucharska-Dziedzic ma 47 lat. Pochodzi z Kluczborka na Opolszczyźnie. Z wykształcenia literaturoznawczyni, przed 20 laty założyła Stowarzyszenie na Rzecz Kobiet BABA. Za działalność społeczną została w 2011 r. odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi przez Bronisława Komorowskiego, ówczesnego prezydenta RP. W mieście dała poznać się jako aktywistka, do polityki weszła stosunkowo niedawno. Z ramienia Ruchu Miejskiego zdobyła mandat zielonogórskiej radnej, a następnie została szefową Wiosny Roberta Biedronia w woj. lubuskim.

ZOBACZ TEŻ: Wybory parlamentarne 2019. Kto w Lubuskiem kandyduje do Sejmu? [NAZWISKA]

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.