Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wybory parlamentarne odbędą się niedzielę 13 października. O 12 mandatów poselskich w okręgu lubuskim ubiega się 120 kandydatów z pięciu komitetów. Pełne listy z 24 kandydatami zgłosiły: Koalicja Obywatelska (PO, Nowoczesna, Zieloni), PiS, SLD-Lewica, PSL oraz Konfederacja Wolność i Niepodległość.

W wyborach do Senatu woj. lubuskie jest podzielone na trzy okręgi jednomandatowe. O trzy mandaty senatorskie walczy dziewięciu kandydatów.

Wybory do Sejmu – okręg lubuski

Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Polskie Stronnictwo Ludowe – lista nr 1

1. Jolanta Fedak – politolog, Zielona Góra, członek PSL

2. Jan Świrepo – inżynier mechanik, Strzelce Krajeńskie, członek PSL

3. Artur Groc – producent telewizyjny, Stare Biskupice, bezpartyjny

4. Roman Król – pedagog, Kłodawa, członek PSL

5. Wioleta Haręźlak – nauczyciel, Zielona Góra, bezpartyjna

6. Stanisław Tomczyszyn – nauczyciel, Chotków, członek PSL

7. Zofia Plewa – technik rolnik, Międzyrzecz, członek PSL

8. Jarosław Kaczmarek – zootechnik, Trzciel, członek PSL

9. Zbigniew Kołodziej – rolnik, Rozłogi, członek PSL

10. Iwona Czerepko – pielęgniarka, Gubin, bezpartyjna

11. Anna Chinalska – nauczyciel, Osiecznica, członek PSL

12. Anna Dębicka – choreograf, Gorzów Wlkp., bezpartyjna

13. Izabela Kumor-Pilarczyk – menedżer, Żary, członek PSL

14. Marek Halasz – przedstawiciel władz samorządowych, Strzelce Krajeńskie, członek PSL

15. Sławomir Kulczyński – ekonomista, Kostrzyn nad Odrą, członek PSL

16. Mirosław Olejniczak – nauczyciel, Nowa Sól, członek PSL

17. Dariusz Wróblewski – nauczyciel, Kargowa, bezpartyjny

18. Andrzej Gembara – ekonomista, Zielona Góra, członek PSL

19. Antoni Sołtys – ekonomista, Kostrzyn nad Odrą, członek PSL

20. Waldemar Starosta – technolog żywności, Radzyń, członek PSL

21. Wanda Szumna – doradca zawodowy, Gorzów Wlkp., bezpartyjny

22. Anna Komar – filolog, Stary Staw, członek PSL

23. Krystyna Bryszewska – nauczyciel, Łochowice, bezpartyjna

24. Łukasz Mejza – przedsiębiorca, Łagów, bezpartyjny.

SejmSejm Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Prawo i Sprawiedliwość – lista nr 2

1. Marek Ast – radca prawny, Wschowa, członek PiS

2. Władysław Dajczak – wyższy urzędnik państwowy, Strzelce Krajeńskie, członek PiS

3. Jerzy Materna – inżynier budownictwa ogólnego, Zielona Góra, członek PiS

4. Elżbieta Płonka – lekarz medycyny rodzinnej, Gorzów Wlkp., członek PiS

5. Jacek Kurzępa – nauczyciel akademicki, Krosno Odrzańskie, członek PiS

6. Stanisław Iwan – inżynier elektryk, Zielona Góra, członek partii Porozumienie Jarosława Gowina

7. Andrzej Wieczorek – fotograf, Nowa Sól, członek PiS

8. Ewa Gancarz – nauczyciel, Szprotawa, członek PiS

9. Piotr Barczak – dyrektor generalny, Zielona Góra, członek PiS

10. Małgorzata Gośniowska-Kola – dyrektor finansowy, Przyczyna Górna, członek PiS

11. Joanna Werstler-Wojtaszek – przedstawiciel władzy samorządowej, Żary, członek PiS

12. Anita Molicka – pracownik samorządu powiatowego, Świebodzin, członek PiS

13. Tomasz Rafalski – politolog, Gorzów Wlkp., członek PiS

14. Gabriela Trzpis – przedstawiciel władzy samorządowej, Sulęcin, członek PiS

15. Jarosław Porwich – specjalista administracji publicznej, Gorzów Wlkp., bezpartyjny

16. Grzegorz Grabarek – technik rolnictwa, Nowa Wieś, członek PiS

17. Alicja Szułcik – księgowa, Kargowa, członek PiS

18. Mieczysław Jaszcz – mechanik, Kostrzyn nad Odrą, członek PiS

19. Bożena Ronowicz – nauczyciel, Zielona Góra, członek PiS

20. Anna Górska – ekonomista, Słubice, bezpartyjna

21. Marzanna Kujtkowska – nauczyciel, Zielona Góra, członek PiS

22. Urszula Słomińska – kierownik instytucji opieki nad dziećmi, Żagań, członek PiS

23. Krzysztof Czerniawski – nauczyciel historii, Lubsko, członek PiS

24. Sebastian Pieńkowski – inżynier ochrony środowiska, Gorzów Wlkp., członek PiS

SejmSejm Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

SLD – Lewica – lista nr 3

1. Anita Kucharska-Dziedzic – nauczyciel akademicki, Zielona Góra, członek partii Wiosna Roberta Biedronia

2. Bogusław Wontor – ekonomista, Sulechów, członek SLD

3. Adrianna Ruszkowska – psycholog, Zielona Góra, członek partii Lewica Razem

4. Artur Stojanowski – inżynier, Pyrzany, bezpartyjny

5. Anna Gargul – filolog klasyczny, Czerna, członek partii Lewica Razem

6. Wojciech Starszak – zegarmistrz, Sulechów, członek SLD

7. Ewa Och – technik rolnik, Kostrzyn nad Odrą, członek SLD

8. Bernard Łysiak – prawnik, Słubice, członek partii Lewica Razem

9. Irena Buzarewicz-Kowal – filolog, Międzyrzecz, bezpartyjna

10. Damian Hałabura – socjolog, Żary, bezpartyjny

11. Iwona Raksa – chemik, Drezdenko, bezpartyjna

12. Waldemar Włodek – stolarz meblowy, Nowy Świat, bezpartyjny

13. Monika Bąk – przedsiębiorca, Wschowa, bezpartyjna

14. Eugeniusz Rożek – technik budowlany, Gorzów Wlkp., członek partii Lewica Razem

15. Julita Szkudlarek – socjolog, Kostrzyn nad Odrą, bezpartyjna

16. Tomasz Walczak – pedagog teatru, Drezdenko, bezpartyjny

17. Katarzyna Żegilewicz-Zawadzka – ekonomista, Gorzów Wlkp., członek SLD

18. Paweł Wita – pracownik biurowy, Sulechów, bezpartyjny

19. Natalia Komajda – kelnerka, Bezrzecze, członek partii Lewica Razem

20. Leszek Sokołowski – nauczyciel, Gorzów Wlkp., członek partii Nowoczesna

21. Julieta Grande – socjoterapeuta, Gorzów Wlkp., bezpartyjna

22. Wacław Wiśniewski – rolnik, Gorzów Wlkp., bezpartyjny

23. Monika Drubkowska – socjolog, Gorzów Wlkp., bezpartyjna

24. Michał Szmytkowski – ratownik medyczny, Gorzów Wlkp., członek partii Lewica Razem

Gmach SejmuGmach Sejmu Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

 Konfederacja Wolność i Niepodległość – lista nr 4

1. Krystian Kamiński – przedsiębiorca, Zielona Góra, Ruch Narodowy

2. Beata Pachnik-Łodzińska – doradca podatkowy, Zielona Góra, Ruch Narodowy

3. Marcin Sygutowski – technik budownictwa, Brzeźnica, bezpartyjny

4. Piotr Szymański – logistyk, Rzepin, Ruch Narodowy

5. Michał Paluch – rolnik, Jabłoniec, bezpartyjny

6. Paweł Kamrad – fotograf, Gorzów Wlkp., Ruch Narodowy

7. Marek Banyś – elektromonter, Lipki Wielkie, bezpartyjny

8. Marta Srebniak-Buszewska – socjolog, Siedlisko, bezpartyjna

9. Rafał Borkowski – ekonomista, Świebodzin, bezpartyjny

10. Karol Waszczuk – ekonomista, Krosno Odrzańskie, bezpartyjny

11. Grzegorz Rutkowski – przedsiębiorca, Łagów, Ruch Narodowy

12. Urszula Cantemir – przedsiębiorca, Zielona Góra, bezpartyjna

13. Piotr Wasylciów – nauczyciel, Kożuchów, bezpartyjny

14. Karolina Ladra – psycholog, Głogów, bezpartyjna

15. Agnieszka Masterniak – politolog, Zielona Góra

16. Krzysztof Kieszewicz – magister sztuki, Torzym, bezpartyjny

17. Danuta Karowska – emeryt, Nowa Sól, bezpartyjna

18. Anna Kosicka-Dombek – księgowa, Zielona Góra, bezpartyjna

19. Andrzej Domaradzki – logistyk, Bieniów, Ruch Narodowy

20. Emilia Kopacka – pracownik biurowy, Głogów, bezpartyjna

21. Maciej Kościelny – operator CNC, Modrzyca, Ruch Narodowy

22. Karolina Piątkowska – sprzedawca, Gorzów Wlkp., bezpartyjna

23. Henryk Jabłoński – ekonomista, Wiechlice, Ruch Narodowy

24. Krzysztof Łopatowski – adwokat, Różanki, bezpartyjny

Gmach SejmuGmach Sejmu Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Koalicja Obywatelska – PO,.N, IPL, Zieloni – lista nr 5

1. Tomasz Aniśko – architekt krajobrazu, Ośno Lubuskie, Partia Zieloni

2. Waldemar Sługocki – nauczyciel akademicki, Zielona Góra, Platforma Obywatelska

3. Krystyna Sibińska – poseł, Chwalęcice, Platforma Obywatelska

4. Katarzyna Osos – radca prawny, Łagów, Platforma Obywatelska

5. Jerzy Wierchowicz – adwokat, Gorzów Wlkp., Platforma Obywatelska

6. Tomasz Kucharski – pracownik samorządowy, Gorzów Wlkp., Platforma Obywatelska

7. Marcin Jabłoński – menedżer, Słubice, Platforma Obywatelska

8. Witold Pahl – radca prawny, Chwalęcice, Platforma Obywatelska

9. Grzegorz Potęga – przedsiębiorca, Niedoradz, Platforma Obywatelska

10. Cecylia Brodzińska – nauczyciel, Wiechlice, Platforma Obywatelska

11. Olaf Napiórkowski – pracownik samorządowy, Żary, bezpartyjny

12. Krystyna Magdziarek – nauczyciel, Zielona Góra, Nowoczesna

13. Radosław Sujak – animator kultury, Krosno Odrzańskie, Platforma Obywatelska

14. Agata Wdowiak – pracownik samorządowy, Torzym, bezpartyjna

15. Krzysztof Kola – radca prawny, Wschowa, bezpartyjny

16. Alina Jągowska – biolog, Babimost, Platforma Obywatelska

17. Piotr Kowalski – menedżer, Żagań, Platforma Obywatelska

18. Danuta Malinowska – nauczyciel, Sulęcin, Platforma Obywatelska

19. Miłosz Brodzikowski – dyrektor, Sulechów, Platforma Obywatelska

20. Marcin Pabierowski – przedsiębiorca, Zielona Góra, Platforma Obywatelska

21. Marek Kraśny – inżynier budownictwa, Wschowa, Platforma Obywatelska

22. Elżbieta Kozak – menedżer, Świebodzin, bezpartyjna

23. Jolanta Kaniewska – pielęgniarka, Kożuchów, Platforma Obywatelska

24. Bogusław Zaborowski – lekarz weterynarz, Przytoczna, Platforma Obywatelska

13.12.2017, posiedzenie Senatu na temat ustawy o Sądzie Najwyższym. Senatorowie PiS opuścili salę obrad.13.12.2017, posiedzenie Senatu na temat ustawy o Sądzie Najwyższym. Senatorowie PiS opuścili salę obrad. Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta

Wybory do SenatuOkręg nr 20

Zielona Góra, powiaty zielonogórski, świebodziński i krośnieński

1. Robert Dowhan – przedsiębiorca, Koalicja Obywatelska, członek Platformy Obywatelskiej

2. Zbigniew Kościk – nauczyciel, Prawo i Sprawiedliwość, członek PiS

Okręg nr 21

Gorzów, powiaty gorzowski, międzyrzecki, słubicki, sulęciński, strzelecko-drezdenecki

1. Władysław Komarnicki – senator, Koalicja Obywatelska, członek Platformy Obywatelskiej

2. Janusz Maksymowicz – nauczyciel, KWW Janusz Maksymowicz, bezpartyjny

3. Marek Surmacz – wyższy urzędnik państwowy, Prawo i Sprawiedliwość, członek PiS

4. Anna Synowiec – adwokat, KWW Anna Synowiec, bezpartyjna

Okręg nr 22

Powiaty nowosolski, żarski, żagański i wschowski

1. Klaudiusz Balcerzak – technik technologii żywności, Prawo i Sprawiedliwość, członek PiS

2. Robert Paluch – politolog, KWW Robert Paluch, członek PiS

3. Wadim Tyszkiewicz – samorządowiec, KWW Wadim Tyszkiewicz, bezpartyjny

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.