Miasto planuje wyburzyć amfiteatr i w jego miejsce postawić salę koncertowo-konferencyjną na 1,5-2 tys. widzów. Przeciwko temu pomysłowi protestują radni KO, którzy chcą remontu i zadaszenia amfiteatru. A Wy, co o tym sądzicie?
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W piątek pisaliśmy o tym, że miasto planuje zbudować w miejsce amfiteatru salę koncertowo-konferencyjną. W praktyce oznacza to (jeśli koncepcja sali zostanie zrealizowana), że amfiteatr przestanie istnieć.

Na początku września miasto ogłosiło konkurs dla architektów na koncepcję stworzenia sali w miejsce zburzonego amfiteatru. Ma mieć od 1,5 do 2 tys. widzów. Obecny amfiteatr mieści 5 tys. widzów.

Decyzja miasta oburzyła radnych Koalicji Obywatelskiej, którzy są za remontem i zadaszeniem amfiteatru. Jako dobre przykłady dla Zielonej Góry podają amfiteatry w Kielcach i Płocku. "Ogłoszony konkurs na remont amfiteatru jest tak naprawdę konkursem na likwidację amfiteatru w Zielonej Górze!", napisał Janusz Rewers, radny KO i kabareciarz.

Konkurs na koncepcję sali koncertowo-konferencyjnej w miejsce amfiteatru zostanie rozstrzygnięty 20 stycznia 2020 r.

Ma prawie 50 lat

Amfiteatr w Zielonej Górze w dzisiejszym kształcie powstał w 1973 r. Wcześniej w tym miejscu stał dużo mniejszy amfiteatr, pamiętający jeszcze czasy przedwojenne. Obecny zbudowano na potrzeby Festiwalu Piosenki Radzieckiej. Później, po upadku komunizmu, przez lata odbywały się tam koncerty, spektakle i kabaretony. W ostatnich latach w amfiteatrze wciąż odbywają się imprezy, ale obiekt jest w coraz gorszym stanie. Widzowie narzekają na stan ławek, rozsypujące się chodniki i murki.

Co sądzicie o planach miasta? Jesteście za wyremontowaniem amfiteatru czy za jego rozbiórką i wybudowaniem w tym miejscu sali koncertowej? Zachęcamy do wzięcia udziału w sondzie.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.

Co zrobić z amfiteatrem w Zielonej Górze?

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Kubicki ma najwyraźniej nadmiar pieniędzy. Nieśmiało przypominam, że zielonogórzanie potrzebują najbardziej nie igrzysk, a nawet nie tyle chleba, co powietrza. Co roku w sezonie grzewczym dusimy się.
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  Nie bardzo można zrozumieć i podążyć za myślami włodarzy miejskich zburzenie symbolu naszego miasta obojętnie jak kto to rozumie , pomysł nowej zadaszonej budy w parku z piekła rodem
  Powiem brutalnie odwalcie się od amfiteatru
  Wiesław Śmiech
  Zielona Góra
  już oceniałe(a)ś
  3
  0