9 listopada odbędzie się premiera popularnej planszówki Monopoly w specjalnym, zielonogórskim wydaniu. W sklepach internetowych można już składać zamówienia.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Swoją edycję gry Monopoly mają największe metropolie na świecie - jak Sydney, Nowy Jork czy Londyn - a od jakiegoś czasu także duże polskie miasta, m.in. Poznań czy Gdańsk. Teraz własnej edycji planszówki doczekała się Zielona Góra. Oficjalna premiera odbędzie się 9 listopada o godz. 12 w budynku Wydziału Matematyki, Informatyki i Ekonometrii Uniwersytetu Zielonogórskiego (budynek A-29, ul. Szafrana 4a).

- Dowiecie się m.in., kto znajdzie się na planszy oraz które znane zielonogórskie miejsca i firmy będziecie mogli zakupić jako pola nieruchomości - informuje urząd miasta.

Za produkcję planszówki odpowiada międzynarodowa korporacja Winning Moves. Ewelina Kuczyńska, przedstawicielka firmy, zapowiadała, że spółka na rynek wypuści 3-4 tys. egzemplarzy zielonogórskiego Monopoly.

- Raz w roku wybieramy miasto, pod które przygotowujemy specjalną edycję gry. Spodobała nam się kandydatura Zielonej Góry, bo to piękne miasto - przekonywała Kuczyńska.

Część kosztów poniosło miasto. Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry, mówił o wydatku rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Zielonogórska edycja Monopoly będzie dostępna w sieciach sklepów Empik czy Smyk, a także w sprzedaży internetowej. Już teraz można zamówić grę w trybie preorder. I tak np. w Muve.pl zapłacimy za nią 99 zł.

Miasto zaprasza na premierę Monopoly Zielona Góra
Miasto zaprasza na premierę Monopoly Zielona Góra  UM Zielona Góra

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem