3 listopada o godz. 15 na placu przed Filharmonią Zielonogórską spotkają się przeciwnicy zamiany amfiteatru na salę koncertowo-kongresową.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Protest organizuje Janusz Rewers, radny Koalicji Obywatelskiej i kabareciarz. W amfiteatrze przy ul. Festiwalowej wiele razy organizował Kabaretobranie, nie wyobraża sobie, że takiego miejsca może w Zielonej Górze zabraknąć. Na Facebooku Rewers założył grupę, do której dołączają osoby sprzeciwiające się planom miasta: wyburzenia amfiteatru i wybudowania w jego miejsce sali koncertowo-kongresowej, która miałaby pomieścić 1,5–2 tys. osób.

Protest odbędzie się w niedzielę, 3 listopada o godz. 15 na placu przed filharmonią. Na Facebooku udział w wydarzeniu zapowiedziało na razie prawie 350 osób, a 1,5 tys. osób jest zainteresowanych.

– Spotkajmy się, by wyrazić sprzeciw wobec planów likwidacji amfiteatru w Zielonej Górze, jak również wobec mało realnych planów wybudowania w tym miejscu sali konferencyjnej. Zielona Góra jest bardzo duża, wiec salę można wybudować gdzie indziej. Krótko mówiąc: Amfiteatr FIRST! – napisał Janusz Rewers.

– Spotkanie to będzie również okazją do wspomnień z czasów, gdy zielonogórzanie budowali ten obiekt w czynie społecznym. Zapraszamy wszystkich, którym los amfiteatru leży na sercu. Zapraszamy mieszkańców osiedla Piastowskiego i Zielonej Góry. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych sprawą odnowienia ikony Zielonej Góry, jaką jest zdegradowany obecnie amfiteatr im. Anny German – zachęca radny i kabareciarz.

CZYTAJ TAKŻE: Koalicja Obywatelska broni amfiteatru przed wyburzeniem. "To wielka historia Zielonej Góry"

CZYTAJ TAKŻE: Amfiteatr? Zbudujmy go na miarę XXII wieku [ROZMOWA]

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.

Co zrobić z amfiteatrem w Zielonej Górze?

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Sala KK jest ciekawsza.
  Można korzystać przez cały rok.
  Jak z rozmysłem ją się zrobi to będzie git.
  Ile imprez przenosi się do CRSu?
  Tam pogoda zawsze dopisze:)
  Jak "Stary Maneż" w Gdańsku;)
  już oceniałe(a)ś
  3
  3