W mieście toczy się dyskusja o przyszłości amfiteatru. Andrzej Żywień, działacz Nowoczesnej, proponuje, żeby organizować w nim Międzynarodowy Festiwal Piosenki Słowiańskiej. Jak Wam się podoba ten pomysł?
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W amfiteatrze w Zielonej Górze odbyło się sporo festiwali. Był m.in. Festiwal Piosenki Radzieckiej, Festiwal Piosenki Zjednoczonej Europy, Festiwal Tańczące Eurydyki, Festiwal Piosenki Rosyjskiej czy Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej FUMA. Przy ul. Festiwalowej odbywają się też występy w ramach Międzynarodowego Festiwalu Folkloru.

Głos w dyskusji na temat przyszłości zielonogórskiego amfiteatru (miasto chce w jego miejsce zbudować salę koncertową na 1,5–2 tys. widzów) postanowił zabrać Andrzej Żywień. Działacz Nowoczesnej i były radny uważa, że obiekt powinno się wyremontować w obecnej formie. Przekonuje, że w przyszłości powinien się w nim odbywać Międzynarodowy Festiwal Piosenki Słowiańskiej. O tym pomyśle pisaliśmy w niedzielę.

„W wyremontowanym amfiteatrze zorganizujemy sobie naprawdę porządny, międzynarodowy festiwal, o który od dłuższego czasu zabiegam. Moim wielkim sojusznikiem i doradcą w tej sprawie był wybitny fachowiec od tego rodzaju imprez, nieodżałowany Gerard Nowak. Bez niego będzie trudniej, ale damy radę. Chodzi o Międzynarodowy Festiwal Piosenki Słowiańskiej. To rozwinięcie formuły jednego języka o kolejne 17 języków, którymi mówi się w 14 krajach. Języki słowiańskie to największa grupa językowa w Europie. I na tym można zbudować naprawdę wielki, międzynarodowy festiwal” – napisał Żywień na Facebooku.

Co sądzicie o pomyśle, żeby w amfiteatrze odbywał się Międzynarodowy Festiwal Piosenki Słowiańskiej? Zachęcamy do udziału w naszej sondzie.

CZYTAJ TAKŻE: Protest mieszkańców. Zielona Góra bez amfiteatru? „To tak, jakby uciąć nogę” [ZDJĘCIA]

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.

Co sądzicie o tym, żeby w amfiteatrze odbywał się Międzynarodowy Festiwal Piosenki Słowiańskiej?

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Ten festiwal jest dobrym pomysłem. "Słowiański Duch". Mógłby prócz występów muzycznych być czymś więcej czemu sprzyja Park i Wzgórza Piastowskie. Leśne warsztaty z kultury Słowian, z mitologii Słowian (tak, tak - jest takowa, ale w szkole tego nie nauczą). Projekcje filmowe z tego kręgu kulturowego (taką misję spełnia festiwal w Łagowie, tu można się dogadać nad reprojekcją festiwalowych filmów). I tak dalej. Natomiast w sondzie GW brakuje mi jednego punktu: "dobry pomysł acz oczekuję od amfiteatru innych imprez w ciągu roku". Cho o to aby koncepcja Słowiańskiego Ducha nie przysłoniła innych konceptów i nie była orężem wśród zwolenników rozbiórki, że zamienił stryjek... Po prostu, podoba mnie się to jako jedna z wielu opcji.
  już oceniałe(a)ś
  3
  1
  Szarpie się Pan Zywien nad zaistnieniem jako osobowość miejska tu rzuci pomysłem tam coś wskaże i tak dzien za dniem mija z marzeniami na jawie .Miasto takiego pomysły nie udźwignie Pan Zywien biznes planu nie pokazuje nie pokazuje jak to sprzedać i komu, bicie piany jest bez sensu przecież ten pomysł ani nie uratuje amfiteatru Skupmy się na obronę amfiteatru nad jego remontem ewentualnym zadaszeniem ewentualnym wykorzystaniem zostawmy miejskim pasjonatom kultury którzy na pewną zawsze będą się opierać nad szeroka dyskusja miejska.
  Wiesław Śmiech
  Zielona Góra
  już oceniałe(a)ś
  1
  1