Janusz Kubicki rządzi Zieloną Górą od 2006 r. W tym tygodniu minął rok od złożenia przez Kubickiego kolejnego ślubowania jako prezydent Zielonej Góry. Jak oceniacie ostatnich 12 miesięcy w jego wykonaniu?
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

20 listopada ub. roku Janusz Kubicki złożył ślubowanie i został prezydentem Zielonej Góry na kolejną kadencję. Miastem rządzi od 2006 r., to jego czwarta kadencja.

W wyborach prezydenckich w ub. roku Kubicki wygrał w pierwszej turze, zdobył 57,6 proc. głosów. Startował z własnego komitetu. Pokonał Piotra Barczaka z PiS (17,9 proc.), Anitę Kucharską-Dziedzic z Ruchu Miejskiego (10,5 proc.), Tomasza Nesterowicza z SLD (7,8 proc.) i Sławomira Kotylaka z Koalicji Obywatelskiej (5,6 proc.).

Jak oceniacie ostatni rok prezydentury Janusza Kubickiego? Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej sondzie.

CZYTAJ TAKŻE: Była Hala Ludowa, jest Kaufland. Czy coś gorszego mogło tam powstać? [OPINIA]

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.

Jak oceniasz ostatni rok prezydentury Janusza Kubickiego?

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Daję czerwoną kartkę prezydentowi Kubickiemu za wycinki drzew oraz brak strategicznego myślenia o zieleni.
  Przykład: najpierw pokryto całkowicie plac Matejki kamieniem i w ostatnim momencie wycięto dziury pod zieleń już w gotowej powierzchni placu.
  W mieście robi się coraz bardziej betonowo, coraz mniej zielono. Wobec zmian klimatycznych oczekuję od włodarzy myślenia i działania proekologicznego. Jeśli przez najbliższe lata (prognozy na najbliższe 11 lat) się ziszczą, Zielona Góra już za 5 lat będzie pozbawiona wody. Czy w ratuszu powstają plany związane z tą sytuacją?
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  Ja też liczę na to, że prezydent Kubicki douczy się. Weźmie w ręce kilka tekstów o zmianach klimatycznych, o tym, jak powinno się rządzić miastem w XXI w. Kubicki powinien posłuchać wreszcie zielonogórskich przyrodników z UZ i dowiedzieć się choć co nieco o tym, jaka rolę odgrywają drzewa w mieście i dlaczego są niezbędne. Może też ktoś w końcu uświadomi prezydenta, czy jest tradycja naszego miasta i że dziedzictwo historyczne zobowiązuje. Jak na razie Kubicki to jest człowiekiem, który myśli w perspektywie kolejnego dnia a widok ma ograniczony, tyle co widzi z okna.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0