Fundacja Innowacyjny Klub Rodzica z ul. Jaskółczej prowadzi akcję "Sprawmy Dzieciom Uśmiech". To już czwarta edycja zbiórki. Każdy może być Świętym Mikołajem dla dzieci z zielonogórskiego szpitala.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Akcja odbędzie się w najbliższy weekend, 14 i 15 grudnia. Do Innowacyjnego Klubu Rodzica przy ul. Jaskółczej 15 będzie można przynieść wtedy rzeczy, które mogą przydać się maluchom z zielonogórskiego szpitala.

- Zbieramy wanienki, poduszeczki, osłonki na łóżeczka, ciuszki (rozmiary od 40 do 86 cm), pluszaki, zabawki, książeczki, pieluszki jednorazowe, wózki, leżaczki, bujaczki, gry planszowe, a także wszystko to, co malutkim może przydać się w tak trudnym czasie - tłumaczy Innowacyjny Klub Rodzica.

Fundacja podkreśla, że nie chodzi jej o zbiórkę nowych rzeczy, ale takich, które są w bardzo dobrym stanie i mogą przydać się kolejnym maluchom. - Jeśli macie problem z dojazdem do nas w tych dniach, dajcie znać, w wyjątkowych sytuacjach dojedziemy. Miło nam będzie, jeśli sami te rzeczy zapakujecie i dołączycie rysunek lub krótki list - zachęca klub na Facebooku.

Agnieszka Klukowska, prezeska fundacji, pierwszą akcję zorganizowała cztery lata temu. Ze szpitala wyszedł wtedy jej dwuletni syn Kajtek. Odwiedzając syna przy ul. Wazów, zobaczyła, że nie każdy maluch przychodzi do szpitala z zabawkami. Nie każdy ma ubranka, w które może być przebrany. Są też dzieci porzucone albo takie, których nie mogą odwiedzać rodzice.

– To obraz, który pozostaje w pamięci. Dzieci, które tęsknią, płaczą za mamą. Warto, by miały chociaż misia, do którego mogą się przytulić – mówiła w ub. roku "Wyborczej" pani Agnieszka.

Rzeczy dla dzieci można przywozić do Fundacji Innowacyjny Klub Rodzica przy ul. Jaskółczej 15 w sobotę i niedzielę, 14 i 15 grudnia, w godz. 9-20. 

CZYTAJ TAKŻE: Co miesiąc dostaną nawet 800 zł. Mają zdobywać swój własny Mount Everest

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem