Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Prezydent Kubicki poszedł na rękę inwestorowi i polecił swoim urzędnikom przygotować plan zagospodarowania przestrzennego zgodny z jego życzeniami. Obecnie dokument jest wyłożony do wglądu, następnie trafi pod głosowanie radnych. Wszystko wskazuje więc na to, że budowa Zefam Parku - tak ma nazywać się nowe centrum handlowe - rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Obiekty przy ul. Sienkiewicza zajmą łącznie 30 tys. m kw., z czego lwią większość pochłonie strefa handlowo-usługowa. W pozostałej części inwestor postawi biurowce, a obok jeszcze parking na 800 samochodów. Na terenie centrum usługowego mają znaleźć się również gabinety lekarskie, siłownie, a nawet trzygwiazdkowy hotel. Wszystko w pobliżu dwóch innych galerii - największego w mieście Focusa oraz niedawno otwartego Estrada Park.

Czytaj więcej: Był Zefam, ma powstać duża galeria handlowa. Najpierw radni uchwalą plan miejscowy

Zefam Park. WizualizacjaZefam Park. Wizualizacja Fot. Materiały inwestora

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.