Wszyscy boimy się tego, czego nie znamy. Ludzie się boją, a my staramy się ostudzić emocje - usłyszał reporter TOK FM w Cybince, skąd jest pierwszy polski pacjent z koronawirusem.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Pierwszy i jak do tej pory jedyny w Polsce przypadek zarażenia koronowirusem potwierdzono u mieszkańca Cybinki. Mężczyzna ma 66 lat, od kilku dni przebywa na oddziale zakaźnym Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. - Leczymy go objawowo, np. podajemy leki na kaszel. Mężczyzna łagodnie przechodzi zarażenie koronawirusem - mówi Jacek Smykał, kierownik oddziału zakaźnego.

Mężczyzna do Polski przyjechał z Westfalii rejsowym autobusem. Sanepid ma już listę pasażerów, chce do nich dotrzeć. Niektórzy zostaną poddani kwarantannie.

- Według informacji od pani dyrektor z sanepidu cztery osoby zostały poddane kwarantannie. Staramy się określić, ile osób miało kontakt z panem - mówił w Radiu TOK FM Marek Kołodziejczyk, burmistrz Cybinki. W 2-tys. małym miasteczku na trasie Krosno Odrzańskie-Słubice odbyło się w środę posiedzenie gminnego sztabu kryzysowego.

Relacja w TOK FM z Cybinki - TUTAJ

- Wszystkie informacje w sprawie będziemy przekazywali państwu na bieżąco. Pamiętajmy o przestrzeganiu wszystkich środków ostrożności - wydał komunikat urząd gminy.

Reporter TOK FM o sytuację pytał mieszkańców. - Życie w Cybince wygląda, jakby go nie było - opowiada właściciel straganu. - Dziś powiedzieli, że jest koronawirus, i panika jest taka, że nikt do nas nie przyszedł. Jak zwykle babcie nas odwiedzały, tak dziś wnuczki powiedziały: "Broń Boże".

Jedna z mieszkanek bawiła się z dziećmi na powietrzu. - I tak człowiek się nie uchroni, zamykając się w domu.

- Wszyscy boimy się tego, czego nie znamy. Ludzie się boją, a my staramy się ostudzić emocje - komentuje w radiu burmistrz Kołodziejczyk.

CZYTAJ TAKŻE: Koronawirus w Zielonej Górze: Siedem osób na oddziale zakaźnym, w tym rodzice z małymi dziećmi. Wszyscy byli w Niemczech

KORONAWIRUS W LUBUSKIEM: 38 strażaków z Międzyrzecza poddanych kwarantannie, w jednostce trwa dezynfekcja

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem