Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

- W związku z sytuacją na świecie i w Polsce, w tym szczególnie na terytorium diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, biskup Tadeusz Lityński zarządził, by w najbliższą niedzielę, 8 marca, podczas mszy św. w modlitwie wiernych ująć specjalne wezwanie za wszystkich dotkniętych epidemią na świecie: o pokój wieczny dla zmarłych, zdrowie dla chorych i wsparcie dla ich bliskich, lekarzy i opiekunów oraz o mądrość dla rządzących i roztropność dla obywateli - informuje ks. Andrzej Sapieha, rzecznik diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Inicjatywa biskupa pojawia się kilka dni po tym, jak w szpitalu w Zielonej Górze potwierdzono pierwszy w Polsce przypadek zarażenia koronawirusem. Badania wykazały obecność wirusa w organizmie 66-latka z Cybinki w powiecie słubickim.

Biskup Lityński zaleca księżom odprawiającym msze, by przed nią z wiernymi odmówić w intencji zagrożonych antyfonę "Pod Twoją obronę", a po niej odśpiewać suplikacje "Święty Boże, Święty mocny".

Biskup diecezjalny zachęca duszpasterzy, aby intencja towarzyszyła nabożeństwom i modlitwie również w inne dni.

Podczas niedzielnych mszy ma być również odczytywana instrukcja ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego o zasadach zachowania się w przypadku podejrzenia infekcji oraz zachowania podstawowych reguł higieny, by uniknąć zakażenia m.in. koronawirusem.

CZYTAJ TAKŻE: W zielonogórskim szpitalu kończą się zapasy masek, skafandrów, fartuchów. Pielęgniarki grożą, że odejdą od łóżek

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.