Głosowałem za pieniędzmi dla TVP. To było pożądane, odpowiednie środki trafią do ośrodków regionalnych - mówił w Zielonej Górze minister Jarosław Gowin. Zapowiedział również silniejsze kontrole na granicy z Niemcami w związku z koronawirusem
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego, komplementował w Zielonej Górze pracowników Szpitala Uniwersyteckiego, którym przyszło się zmierzyć z pierwszym przypadkiem koronawirusa w Polsce. – Wypada im podziękować za ciężką i odpowiedzialna pracę – mówił. Zapowiedział pomoc dla polskiej onkologii i szpitali w walce z chorobami zakaźnymi. Mówił o miliardach złotych. Gowin zapowiedział również uszczelnienie granicy z Niemcami. – Będą częstsze kontrole – mówił.

Minister nauki Jarosław Gowin w rektoracie Uniwersytetu Zielonogórskiego. Na zdj. z rektorem prof. Tadeuszem Kuczyńskim. Zielona Góra, 7 marca 2020 r.
Minister nauki Jarosław Gowin w rektoracie Uniwersytetu Zielonogórskiego. Na zdj. z rektorem prof. Tadeuszem Kuczyńskim. Zielona Góra, 7 marca 2020 r.  Fot.Artur Łukasiewicz/ Agencja Wyborcza.pl

Do zielonogórskiego szpitala ma na razie dotrzeć 2 mln zł z budżetu premiera. Przyjechały natomiast pierwsze transporty maseczek i kombinezonów. Skafandry były niestety niekompletne. Brakowało rękawic i gogli.

– Przekażę ten sygnał do Ministerstwa Zdrowia. Na pewno skutecznie zareaguje – obiecywał Gowin.

Ministra zapytaliśmy również o prawie 2 mld zł dla TVP i mediów publicznych. Ustawę umożliwiającą przekazanie pieniędzy podpisał w piątek prezydent Andrzej Duda.

Ucieszył pana ten podpis?

– Głosowałem za tą ustawą, była bardzo pożądana. Przekonuje mnie również dlatego, że część pieniędzy trafi do ośrodków regionalnych TVP. Dofinansowanie ośrodków takich jak w województwie lubuskim pozostawiało wiele do życzenia – odpowiada Gowin.

CZYTAJ TAKŻE: Koronawirus. Zielonogórscy studenci: Czujemy się zagrożeni, profesor wyjeżdżała do Włoch

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Dwa miliardy na rok, to prawie pięć i pół miliona dziennie. A to są tylko dodatkowe pieniądze oprócz tych z reklam i abonamentu. Prywatne telewizje ich nie mają ajeszcze zyski przynoszą. Czyli TVPiss marnotrawi pieniądze.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Parcie do władzy z usprawiedliwienie iż to dla dobra Polski przez tego osobnika jest tak obrzydliwe sprawia odruchy wymiotne
  Wiesław Śmiech
  Zielona Góra
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Głosował za kasą dla TVPiS. A cieszył się?
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Z tego ministralnego bla bla bla nic się nie dowiedziałem tylko ujrzałem zatroskaną minę P. Gowina.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Ten to potrafi!, filozof!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0