W trakcie czwartego dnia kontroli sanitarnych na granicy polsko-niemieckiej służby skontrolowały ponad 4 tys. osób. Dwie z nich z podejrzeniem koronawirusa przewieziono do zielonogórskiego szpitala, jedną do szpitala w Bolesławcu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zapisz się na nasz codzienny newsletter o koronawirusie. Piszemy dla Ciebie bez sensacji i paniki

Służby kontrolują przejścia graniczne od poniedziałku. Sprawdzają podróżnych przez całą dobę. Pasażerowie zatrzymanych pojazdów mają mierzoną temperaturę i wypełniają tzw. kartę podróżnego. Osoby z gorączką, objawami choroby wracające z rejonów, w których występuje zakażenie koronawirusem, trafiają do szpitali.

Dotychczas skontrolowano 995 pojazdów (autobusy, vany, busy), którymi poruszało się 8638 osób.

W poniedziałek nad ranem dwie osoby z podwyższoną temperaturą zostały zatrzymane w Jędrzychowicach. Natomiast w Świecku we wtorek i środę dwie osoby trafiły do zielonogórskiego szpitala z podejrzeniem koronawirusa – to obywatel Turcji i mężczyzna, który sam zgłosił się do służb.

CZYTAJ TEŻ: Wszyscy zapłacimy rachunek za koronawirusa

W czwartek służby sprawdzały podróżnych na starych przejściach w Kostrzynie, Słubicach, Świecku, Olszynie, Zgorzelcu, Jędrzychowicach, Zawidowie, Jakuszycach, Tłumaczowie, Kudowej i Boboszowie. Łącznie skontrolowano 540 pojazdów, którymi podróżowało 4635 osób.

Niektórzy sami decydują się poddać kontroli. Trzy osoby z objawami sugerującymi zarażenie koronawirusem zostały przewiezione do szpitali – dwie do Zielonej Góry, jedna do Bolesławca.

– Jeden z mężczyzn zatrzymał się na parkingu w okolicach Jędrzychowicach. Poinformował służby, że źle się czuje. Okazało się, że kwalifikuje się do przewiezienia do szpitala – informuje Joanna Konieczniak, rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

CZYTAJ TEŻ: Koronawirus. Pacjent zero nadal zakażony, zostaje na oddziale zakaźnym

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem