Biskup diecezji zielonogórsko-gorzowskiej zwolnił część wiernych z obowiązku uczestnictwa w mszach. - Ze względu na zagrożenie życia i zdrowia - ogłosił bp Tadeusz Lityński
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W kościołach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej będą odprawiane msze święte i nabożeństwa wielkopostne. Nie są jednak obowiązkowe dla wszystkich wiernych - ogłosiła kuria.

Chcesz dostawać mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

- Sytuacje trudne, niosące zagrożenie dla całej społeczności, skłaniają nas do bardziej intensywnego zwrócenia się do Boga. W naszych parafiach nadal będą więc odprawiane msze św. i nabożeństwa wielkopostne. Mając jednak na uwadze zagrożenie zdrowia oraz życia udzielam dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we mszy św. tym kategoriom wiernych, którzy zostali wymienieni w Zarządzeniu Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski - czytamy w komunikacie bpa Tadeusza Lityńskiego, ordynariusza diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

Przypomnijmy. Episkopat zarekomendował biskupom udzielanie dyspensy wiernym w podeszłym wieku, osobom z objawami infekcji, dzieciom i ich rodzicom i opiekunom oraz osobom, które czują obawę przed zakażeniem koronawirusem.

Bp Lityński, korzystającym z dyspensy poleca transmitowane msze w stacjach telewizyjnych i rozgłośniach radiowych. Relację z niedzielnej mszy o godz. 10.30 w katedrze w Gorzowie nada TVP3.

- Zachęcam do gorliwej modlitwy. Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłych w wyniku epidemii. Módlmy się również o zdrowie dla chorych i wsparcie dla ich bliskich, lekarzy i opiekunów oraz o mądrość dla rządzących i roztropność dla obywateli. W kolejne niedziele kontynuujmy śpiew suplikacji po błogosławieństwie kończącym każdą mszę św. „Święty Boże, Święty Mocny… Od powietrza, głodu, ognia i wojny, zachowaj nas, Panie” - pisze biskup Lityński.

 CZYTAJ TAKŻE: Wszyscy zapłacimy rachunek za koronowirusa

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Dziekujemy ci wielebny za twe "dobre serce ". !!!!
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Jak będziemy mieli "wariant włoski" to w dużej mierze dzięki kościołowi.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0