Biskup diecezji zielonogórsko-gorzowskiej zmienia swoje zarządzenia: msze i pogrzeby z limitem 50 osób, dyspensa dla wszystkich, odwołane rekolekcje.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

- W związku z ogłoszonym na terenie całego kraju stanem zagrożenia epidemicznego zaszła konieczność dokonania modyfikacji niektórych zarządzeń wydanych przez biskupa zielonogórsko-gorzowskiego - informuje kuria diecezjalna.

Chcesz dostawać mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Bp Tadeusz Lityński ograniczył liczbę wiernych na niedzielnych mszach świętych do 50. Takie samo ograniczenie uczestników dotyczy drogi krzyżowej czy pogrzebów.

- Ponieważ na skutek obowiązującego limitu osób liturgii większość wiernych nie będzie mogła uczestniczyć w niedzielnej mszy świętej, biskup zielonogórsko-gorzowski udziela wszystkim diecezjanom dyspensy od tego obowiązku - tłumaczy ks. Andrzej Sapieha, rzecznik diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

Przypomnijmy. Wcześniej biskup diecezji udzielił dyspensy wiernym w podeszłym wieku, osobom z objawami infekcji, dzieciom, ich rodzicom i opiekunom oraz osobom, które obawiały się zakażenia koronawirusem.

Biskup odwołał w parafiach rekolekcje wielkopostne i rekolekcje szkolne, kursy przedmałżeńskie, zebrania parafialne, nauki przed chrztem i pielgrzymki maturzystów na Jasną Górę.

W niedzielę 15 marca w kościołach odczytany będzie przez księży komunikat wojewody lubuskiego o konieczności przestrzegania podstawowych zasad higieny oraz podporządkowania się służbom medycznym i sanitarnym.

CZYTAJ TAKŻE: Służby na granicy z Niemcami i Czechami w pełnej gotowości do kontroli. "Nie ma wśród nich strachu"

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem