Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Resort zdrowia poinformował o 8 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Jedna z nich to pacjentka z woj. lubuskiego. Pozostałe przypadki to: cztery osoby z woj. mazowieckiego (Warszawa), trzy osoby z woj. łódzkiego (Łódź) - Wszyscy pacjenci w stanie dobrym - informuje resort.

CZYTAJ TEŻ: Epidemia koronawirusa w Polsce i na świecie. Relacja na żywo z 15 marca

Jak informuje Aleksandra Chmielińska-Ciepły, rzeczniczka wojewody lubuskiego, młoda kobieta przyleciała z Londynu do Poznania i w ostatnich dniach przebywała na terenie woj. lubuskiego.

- Kobieta poinformowała służby, że źle się czuje i została przewieziona karetką do szpitala w Zielonej Górze. Dziś potwierdzono, że jest zarażona koronawirusem.

- Pochodzi z woj. lubuskiego, trafiła na oddział dwa dni temu. Dzisiaj otrzymaliśmy wynik pozytywny. Lekarze ocenili jej stan jako bezobjawowy: nie gorączkuje i nie ma innych objawów. Na razie pozostaje na oddziale - informuje Sylwia Malcher-Nowak, rzeczniczka szpitala w Zielonej Górze.

To druga osoba zarażona koronawirusem w Lubuskiem. Pierwszą jest 66-latek z Cybinki. Mężczyzna był pierwszym pacjentem w kraju, u którego stwierdzono zakażenie. Łącznie w zielonogórskim szpitalu, oprócz dwóch osób z potwierdzonym przypadkiem koronawirusa, przebywa jeszcze 10 osób z podejrzeniem.

CZYTAJ TEŻ: Koronawirus. Pacjent zero nadal zakażony, zostaje na oddziale zakaźnym

Obecnie liczba zakażonych na całym świecie przekroczyła 156 tys. w 130 krajach, z czego ponad 5,8 tys. osób zmarło. W Polsce potwierdzono dotychczas 119 przypadków koronawirusa, licząc z trzema osobami, które zmarły.

CZYTAJ TEŻ: Koronawirus. Czym jest obowiązkowa kwarantanna po powrocie do Polski? Gdzie możemy ją odbyć?

CZYTAJ TEŻ: Koronawirus. Za nami szósty dzień kontroli na granicach z Niemcami i Czechami. Czy są skuteczne? [SONDA]

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.