Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Mimo panującej epidemii koronawirusa większość ślubów w Zielonej Górze odbędzie się zgodnie z planem. Na najbliższą sobotę zaplanowano siedem ceremonii. Trzy pary zdecydowały się na zmianę terminu. Natomiast w sobotę, 27 marca mają odbyć się dwa śluby, dwie pary zrezygnowały.

Niepewni mają sześć miesięcy na ustalenie nowej daty. Jeśli ślub miałby się odbyć po upływie tego czasu, wystarczy wypełnić ponownie nowe dokumenty.

- Jest to możliwe, bo uiszczona wcześniej opłata skarbowa jest ważna przez pięć lat. Tych, którzy nie decydują się na zmianę terminu, prosimy o uwzględnienie liczby osób uczestniczących w ceremonii - mówi Małgorzata Janecka-Kwiatkowska, kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego w Zielonej Górze i dodaje, że nowożeńcy nie skorzystają z salki toastów, która została tymczasowo zamknięta.

CZYTAJ TEŻ: Koronawirus w Zielonej Górze. Szpital prosi o wsparcie: potrzebne maseczki, rękawiczki, a nawet krótkofalówki

Koronawirus. Urząd ograniczył działalność

Urząd do odwołania zmienił system swojej pracy. Godziny otwarcia pozostają takie same, ale udając się do jego siedziby przy ul. Grottgera, załatwimy tylko część spraw. - W dalszym ciągu stacjonarnie przyjmujemy rejestrację urodzeń, zgonów i uznania ojcostwa. W innych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny - tłumaczy Janecka-Kwiatkowska.

Jeśli sprawa jest pilna, urząd prosi o kontakt. Wówczas wspólnie z urzędnikiem ustalimy, kiedy najszybciej możemy sprawę załatwić. Wnioski o odpisy - aktów urodzenia, zgonów czy małżeństw - należy zamówić za pośrednictwem platformy ePUAP.

Godziny otwarcia Urzędu Stanu Cywilnego w Zielonej Górze i dane kontaktowe znajdziemy TUTAJ.

CZYTAJ TEŻ: Koronawirus. Lubuska marszałek kupi testy za 5 mln zł. Będzie można przebadać 72 tysiące mieszkańców

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.