Wielka dyplomatyczna zawierucha wybuchła po bezmyślnym wprowadzeniu przez tzw. polski rząd zamknięcia granic bez jakiegokolwiek przygotowania technicznego do przepuszczenia w nowych warunkach - pisze czytelnik "Wyborczej".
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Przez kilka dni zakorkowana była granica polsko-niemiecka. Kolejka sięgała chwilami 60 km, kierowcy stali w niej niekiedy po 50-60 godzin. Dlaczego tak się stało? Sytuację ocenia jeden z naszych czytelników. Oto jego list.

Co miało wpływ na poprawę sytuacji na granicy polsko-niemieckiej?" Odpowiedź: wiele czynników, ale na pewno ostatnie co miało wpływ na tzw. 'poprawę' sytuacji to przemyślane decyzje populistycznej władzy (tak praktycznie jest nazywana obecna władza w Polsce w poważnych dyskusjach rozmówców całkowicie uniezależnionych od drabinkowych pokrzykiwań w tonie cuchnąco-nacjonalistycznym).

Wielka dyplomatyczna zawierucha po bezmyślnym wprowadzeniu przez tzw. polski rząd zamknięcia granic bez jakiegokolwiek przygotowania technicznego do przepuszczenia w nowych warunkach (pomiar temperatury ciała, jakieś oświadczenia, czyli, jak powiedział premier Brandenburgii, niedopuszczalne 15 min na jedną ciężarówkę). Bezdenna głupota i bezmyślność, która wystawiła Polskę na pośmiewisko i słuszny zmasowany atak tak przez kraje nadbałtyckie, jak również UE, których efektem jest właśnie 'poprawa sytuacji na granicy'.

Tylko i wyłącznie dyplomatyczny nacisk wymusił zmianę decyzji, która pomogła zredukować ten gigantyczny chaos. Na pewno niezrodzenie się nagłej empatii u jedynych "prawdziwych Polaków" do pozostawionych na pastwę losu w gigantycznych korkach bez picia, jedzenia, minimum higieny tak ludzi jak i przewożonych żywych zwierząt.

Zenon, czytelnik z Zielonej Góry

(imię i nazwisko autora do wiadomości redakcji)

PISZ DO WYBORCZEJ

Czekamy na Wasze listy - listy@zielona.agora.pl i listy@gorzow.agora.pl

CZYTAJ TAKŻE: Koronawirus. Na granicy z Niemcami korki zniknęły: Świecko czy Olszynę pokonamy "na bieżąco". Czy tak już zostanie?

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Ta władza nie mogła przestać myśleć, bo nawet nie zaczęła. Nacjonalistyczno- populistyczna władza, też dochodzą do mnie takie określenia od znajomych z zagranicy. Coś nas nie lubią i nie szanują, no ale sami dokładamy do pieca. Moja siostra wracała z Anglii autokarem, bo jakiś baran skasował loty i nagrała przejście w Zgorzelcu. W ubiegłą środę. NIE DO OPISANIA.
  już oceniałe(a)ś
  23
  0
  80. Tak 80 godzin wracałem z Borneo do Polski, bo posrani ze strachu o kasę i wolność mafiosi zamknęli lotniska. Takiej pogardy dla swoich obywateli nie zafundował żaden inny rząd. Gdyby nie Niemcy, przytomni i cywilizowani, to zostałbym uchodżcą , gdzieś w Azji. Linie lotnicze chciały zrealizować swoje obietnice, ale pislamskie ku... i złodzieje musieli kręcić własne lody z lotem.
  Nie mam wystarczających słów, by wyrazić swoją pogardę i wściekłość. Życzę tym gnojom tego samego.
  I zadbam o to , by życzenia się spełniły. I i próbuj mnie straszyć, ciarka z zerem. Takich jak ja są tysiące i propaganda ku...zji nas nie zagłuszy.
  Niech ich szlag trafi.
  już oceniałe(a)ś
  14
  0
  A ta władza kiedykolwiek myślała o obywatelach???? Bo moim zgdaniem tylko,o TM jak sie obłowić i jak najdłużej stan rabunku utrzymać.
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  Polak potrafi! Co za zgnily,bezwartosciowy narod ! Tfu!!!!
  już oceniałe(a)ś
  9
  2
  Wszyscy przekonujemy się co warta jest ta władza,władza która tylko macha szabelka iż my jesteśmy pępkiem świata a właściwie świat do niczego nie jest nam potrzebny my mamy ojca narodu wielkiego myśliciela który nam gotuje życie w ideologi nacjonalistycznej .Ostatnio mieliśmy próbkę jak poseł materna podskakiwał iż tylko premier jest władny zamknąć targowisko,zdaje się iż ten sam taniec wykonał w Nowej Soli .Zamykanie samoistne przejść granicznych ,powroty Rodaków do kraju bez współpracy z UE gdzie koszty byłyby znikome, olanie wspólnych zakupów Unijnych sprzętu potrzebnego do walki z wirusem ,wreszcie pogardą przedsiębiorców tzw tarczą wszystko te pseldo troski są zbrodnia
  Wiesław Śmiech
  Zielona Góra
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  Od pierwszego zlamania konstytucji przez prezydenta wiadomo, ze rzadza przestepcy.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0