Sytuacja na granicy polsko-niemieckiej po minionym weekendzie jest stabilna. Jak informuje straż graniczna, na wszystkich przejściach granicznych z naszymi zachodnimi sąsiadami w dalszym ciągu ruch odbywa się na bieżąco.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Wydaje się, że o blisko 70-kilometrowych korkach na przejściu w Świecku czy tych o długości ponad 30 km w Olszynie możemy zapomnieć. Wzmożony ruch, spowodowany przede wszystkim powrotem Polaków do kraju, zaczął znikać w nocy z czwartku na piątek. Na szczęście po weekendzie płynny przepływ pojazdów na przejściach granicznych utrzymał się. Poza obowiązkową kontrolą kierowcy nie muszą się liczyć się z wieloma godzinami spędzonymi w sznurze samochodów i tirów. Przypomnijmy, że osoby pracujące w Niemczech, podróżujące tam w tym celu nie wypełniają tzw. karty lokalizacyjnej. Obowiązek ten nadal dotyczy pozostałych powracających do Polski.

CZYTAJ TEŻ: Koronawirus. Na granicy z Niemcami o korkach nie ma mowy, utrzymuje się płynny ruch

Jak informuje straż graniczna, ruch na przejściach w Jędrzychowicach, Świecku, Kostrzynie, Kołbaskowie, Krajniku Dolnym, Zgorzelcu, Olszynie, Słubicach i Świnoujściu-Garz odbywa się na bieżąco – dane na godz. 7.

Co miało wpływ na poprawę sytuacji na granicy polsko-niemieckiej? Zdaniem czytelnika "Wyborczej" istotnych było wiele czynników.

- Na pewno ostatnie co miało wpływ na tzw. 'poprawę' sytuacji to przemyślane decyzje populistycznej władzy. Wielka dyplomatyczna zawierucha wybuchła po bezmyślnym wprowadzeniu przez tzw. polski rząd zamknięcia granic bez jakiegokolwiek przygotowania technicznego do przepuszczenia w nowych warunkach - pisze pan Zenon w liście do "Wyborczej".

CZYTAJ WIĘCEJ: Dlaczego staliśmy w korkach na granicy, gdy zaatakował koronawirus. Bo władza przestała myśleć [LISTY]

CZYTAJ TEŻ: Odpalili drukarki 3D, wyprodukują 1,2 tys. przyłbic do ochrony przed koronawirusem. "To nie my jesteśmy bohaterami"

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem