Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Najnowszy rozkład jazdy obowiązuje od soboty. Wszystkie weekendowe kursy w regionie zostały wstrzymane, a te w dni robocze - okrojone do minimum. Dla przykładu: z Żar do Zielonej Góry w dzień roboczy jeździ obecnie tylko pięć kursów. Połączeń z innymi miastami jest jeszcze mniej.

ZOBACZ KOMUNIKAT PKS ZIELONA GÓRA ORAZ DOSTĘPNE POŁĄCZENIA

Decyzja władz spółki jest podyktowana nie tyle ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirusa, co ekonomią. Z tygodnia na tydzień z autobusów korzystało coraz mniej pasażerów - kto może, zgodnie z zaleceniami służb sanitarnych zostaje w domu. PKS stopniowo wykreślał kolejne połączenia, aż doszedł do wniosku, że jeździć w soboty i niedziele nie ma sensu.

Część połączeń zawiesili też mniejsi, prywatni przewoźnicy, jak Feniks V, Transhand Słubice czy Leonidas. Szczegóły pasażerowie znajdą na stronach internetowych tych firm.

ZOBACZ TEŻ: Mężczyzna pochwalił się w autobusie, że wraca z Niemiec. Pasażerowie wezwali policję, bali się koronawirusa

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.