W Polsce trwa stan epidemii, obowiązuje zakaz zgromadzeń i wychodzenia z domu bez ważnego powodu. Ignorujesz zasady? Policja może cię namierzyć dronem.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

- W obecnej, trudnej sytuacji szukamy nowych metod działania. Jednym z pomysłów jest wykorzystanie drona do kontroli miejsc, gdzie mogą zbierać się mieszkańcy Zielonej Góry - przyznaje podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka miejskiej komendy policji.

W ostatnich dniach policjanci dronem latali m.in. nad dziką Ochlą, Wagmostawem, parkiem w Zatoniu i lasem piastowskim. 

- W sobotę piękna pogoda zachęcała do spacerów i wycieczek rowerowych. Zielona Góra ma rozległe tereny zielone, lasy i parki. To miejsca, które chętnie są wykorzystywane do spotkań w plenerze. Niestety w obecnej sytuacji mieszkańcy powinni zaniechać takich spotkań w grupach - tłumaczy Barska.

Policjanci kilkukrotnie interweniowali. Zwykle kończy się pouczeniem, choć mundurowi zastrzegają, że zlekceważenie upomnienia może się zakończyć nawet wnioskiem o ukaranie do sądu.

Zielonogórscy policjanci w związku z nowymi zadaniami wynikającymi z obecnej sytuacji szukają również nowych metod działania. Jednym z pomysłów jest wykorzystanie drona do kontroli miejsc, gdzie mogą grupować się mieszkańcy miasta. Za lekceważenie obowiązujących obostrzeń grozi nawet wniosek do sądu.

- Wszyscy musimy zrozumieć, że tylko nasze zdyscyplinowanie może wspomóc służby medyczne w zwalczaniu epidemii - podkreśla Barska.

Wykorzystanie drona do patrolowania miasta jest możliwe dzięki współpracy policji z Ochotniczą Strażą Pożarną w Jarogniewicach.

CZYTAJ TEŻ: Koronawirus. Policja poucza zielonogórzan, którzy włóczą się po mieście, ale mandatów nie daje

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem