Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Które szpitale otrzymają finansowe wsparcie na walkę z koronawirusem od Swiss Krono? 100 tys. zł wpłynie na konta dwóch placówek w Żarach: 105. Kresowego Szpitala Wojewódzkiego i Szpitala na Wyspie.

– Z tej kwoty 25 tys. zł trafi do Żagańsko-Żarskiego Stowarzyszenia Pomocy Chorym ze Schorzeniami Układu Oddechowego. Jesteśmy w trakcie finalizacji darowizny. Mamy również zadeklarowaną pomoc od urzędu miasta w Żarach, w wysokości 100 tys. zł. Za otrzymane pieniądze planujemy zakupić: dyfuzory do dezynfekcji, respiratory przenośne, środki do dezynfekcji, pakiety ochrony osobistej, maseczki z filtrem HEPA – wylicza Deniz Mrozik, rzeczniczka wojskowej lecznicy.

Szpital w Gorzowie otrzyma od firmy 15 łóżek dla oddziału neurologicznego. Ich wartość to 214 tys. zł. Na specjalistyczne urządzenia medyczne oraz wyposażenie dla zielonogórskiej lecznicy przeznaczono 100 tys. zł.

– Od samego początku czynnie włączamy się w walkę z epidemią koronawirusa i stąd wsparcie lubuskich szpitali. W obecnej sytuacji uważamy, że to coś naturalnego i niezmiernie ważnego. To także wyraz naszego szacunku do wszystkich służb walczących z epidemią – tłumaczy Maciej Karnicki, prezes Swiss Krono.

CZYTAJ TEŻ: Koronawirus. Eva Longoria namawia do wsparcia szpitala w Zielonej Górze i przekazuje pieniądze ze sprzedaży swoich butów

CZYTAJ TEŻ: Koronawirus. Obowiązkowe selfie podczas kwarantanny. Ludzie piszą, że aplikacja nie działa [SONDA]

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.