Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

W zakładzie karnym w Krzywańcu od 2016 r. działa hala produkcyjna dla 150 więźniów. Znajdują się tam m.in. maszyny do szycia. 16 osadzonych w zakładzie kobiet uszyje na nich maseczki dla personelu szpitala w Zielonej Górze, który dostarczył szwaczkom potrzebny do ich wykonania materiał.

„Do dyspozycji mają 9 maszyn i chęci, bo do pomocy naszemu szpitalowi zgłosiły się same. Mają doświadczenie w szyciu. Na co dzień zatrudnione są w jednej z firm zajmującej się m.in. szyciem. Pan, który zabrał dziś materiał, nagrał im również film instruktażowy. Dziękujemy!” – pisze szpital na Facebooku.

CZYTAJ TEŻ: Koronawirus. Eva Longoria namawia do wsparcia szpitala w Zielonej Górze i przekazuje pieniądze ze sprzedaży swoich butów

Koronawirus. Więźniarki uszyją maseczki dla zielonogórskiego szpitalaKoronawirus. Więźniarki uszyją maseczki dla zielonogórskiego szpitala Fot. Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze / Facebook

Codziennie do zielonogórskiego szpitala nadciąga pomoc. Od mieszkańców, firm, restauracji, osobistości – z okolicy i nie tylko. Za każde wsparcie lekarze, pielęgniarki i ratownicy są niezmiernie wdzięczni!

„Codzienna Wasza pomoc jest dla nas bardzo ważna i każdego dnia mamy komu dziękować. Dziękujemy, że jesteście z nami!” – pisze szpital na Facebooku.

Chcesz zasilić konto szpitala w Zielonej Górze? Poniżej znajdują się potrzebne dane.

55 1500 1810 1218 1004 2711 0000

Szpital Uniwersytecki im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze, ul. Zyty 26, 65-046 Zielona Góra

z dopiskiem: darowizna na zakupy związane z koronawirusem

CZYTAJ TEŻ: 500 tys. zł od Swiss Krono dla lubuskich szpitali na walkę z koronawirusem

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.