Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

"Widzialna Ręka - Zielona Góra" to grupa, która oferuje swoją pomoc dla potrzebujących mieszkańców miasta w trakcie epidemii koronawirusa. Obecnie należy do niej ok. 5,8 tys. ludzi dobrej woli, przede wszystkim z Zielonej Góry.

Jej członkowie poszli o krok dalej. W piątek kilku z nich wyszło na ulice, żeby rozdać maseczki. Szyją je w swoich domach panie z grupy "Maseczki Zielona Góra", do której należy ok. 30 członkiń "Widzialnej Ręki". Materiały na ich produkcję zakupują za pieniądze pochodzące z budżetu miasta, swojego portfela i datków.

Koronawirus w Zielonej Górze. Widzialna Ręka nie próżnuje: jej członkowie rozdali ponad 1000 maseczek mieszkańcom!Koronawirus w Zielonej Górze. Widzialna Ręka nie próżnuje: jej członkowie rozdali ponad 1000 maseczek mieszkańcom! Fot. Widzialna Ręka - Zielona Góra / Facebook

- Dziewczyny szyją już nawet 3 tys. maseczek dziennie. Postanowiliśmy część z nich rozdać mieszkańcom. Większość trafia do lubuskich szpitali i placówek medycznych - tłumaczy Andrzej Piasecki, jeden z założycieli zielonogórskiej "Widzialnej Ręki".

Pod marketami rozdali ok. 1000 maseczek. I zamierzają rozdać ich więcej. - Jutro [sobota, 4 kwietnia - red.] kontynuujemy akcję. Znajdziecie nas m.in. pod Biedronką na Chynowie (ok. godz. 11) i na rondzie PCK (ok. godz. 12.30) - informują na Facebooku.

Jeśli chcesz zaoferować swoją pomoc, to możesz dołączyć do grupy »Widzialna Ręka-Zielona Góra«. Znajdziesz ją TUTAJ
Grupa prowadzi również infolinię. Jest czynna codziennie w godz. 9-20 pod numerem 789 360 940.

CZYTAJ TEŻ: Koronawirus. Eva Longoria namawia do wsparcia szpitala w Zielonej Górze i przekazuje pieniądze ze sprzedaży swoich butów

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.