Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Przypomnijmy. W zakładzie karnym w Krzywańcu od 2016 r. działa hala produkcyjna dla 150 więźniów. Znajdują się tam m.in. maszyny do szycia.

35 skazanych kobiet i jeden skazany mężczyzna szyją maseczki, ochraniacze oraz kombinezony ochronne. Mamy do dyspozycji dziewięć maszyn, które ruszyły do pracy pełną parą. Praca została podzielona zespołowo i na dwie zmiany. Doświadczone krawcowe szyją maseczki, natomiast krawcowe mające mniejsze doświadczenie wykrawają formy z materiału i przygotowują go do zszycia” – pisze zakład na swojej stronie.

Z tkaniny zostanie wyprodukowanych 10 tys. maseczek. 2 tys. trafiło w piątek do magazynu lecznicy. Oprócz maseczek więźniowie przekazali również upieczone przez siebie ciasto oraz świąteczne życzenia.

„Dziękujemy za troskę, trud i zaangażowanie, za nocne i dzienne nad chorymi czuwanie, za pracę włożoną byśmy zdrowieli, za dezynfekcje, sal odkażanie i za zastrzyki, leków podawanie. Jesteście Wielcy, za co Was podziwiamy. Życzenia w walce z wirusem Wam wszystkim składamy. Udanych Świąt Wielkiej Nocy i aby już żaden wirus nas nie zaskoczył” – życzą pielęgniarkom, lekarzom i ratownikom osadzeni.

CZYTAJ TEŻ: Miasto i strażacy rozdawali maseczki. Ścisk, kolejki, ponad 50 osób w jednym miejscu

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.