Kapłani z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej na pomoc lubuskim szpitalom przekażą 176 tys. zł. Pieniądze zebrano w czasie jałmużny wielkanocnej
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

O zebranych pieniądzach na pomoc szpitalom w woj. lubuskim mówił w homilii ks. Tadeusz Lityński, biskup diecezji zielonogórsko-gorzowskiej podczas mszy świętej transmitowanej z kościoła w Paradyżu, gdzie mieści się wyższe seminarium duchowne.

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter

- Chcę publicznie podziękować kapłanom za ten dar. Chcę to zrobić publicznie. Ta oddolna inicjatywa, w ciągu krótkiego czasu i w tych niełatwych warunkach, przyniosła owoc. Pieniądze, 176 tys. zł, zostaną przekazane na wsparcie szpitali i służb medycznych w naszej diecezji – mówił biskup Lityński.

Z zebranych pieniędzy Caritas kupi środki ochronne, dezynfekujące oraz najbardziej potrzebny do leczenia sprzęt, o jaki proszą dyrektorzy szpitali - informuje Caritas diecezjalna.

Pieniądze na pomoc szpitalom zebrano w ramach jałmużny wielkanocnej. To ogólnopolska akcja charytatywna o charakterze ekumenicznym. Biorą w niej udział także kościoły prawosławne i ewangelickie.

CZYTAJ TAKŻE: Wielkanoc. Zielonogórskie kościoły puste, na mszy maksymalnie pięć osób [ZDJĘCIA]

CZYTAJ TAKŻE: Psycholog o koronawirusie: W tych naszych lękach słychać krzyk bezradności

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem