Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Tradycyjnym terminem złożenia rocznego zeznania podatkowego PIT jest 30 kwietnia. Z oczywistych przyczyn został przesunięty – w tym roku na złożenie deklaracji mamy czas do końca maja br.

Lubuska skarbówka informuje, że do tej pory PIT rozliczyło ok. 330 tys. mieszkańców województwa lubuskiego. Większość elektronicznie. – Prosto, bezpiecznie i bez wychodzenia z domu. Najwyraźniej Lubuszanie wzięli sobie to do serca i w ramach tegorocznej akcji składania rocznych zeznań podatkowych wysyłają PIT przez internet – mówi Ewa Markowicz, rzeczniczka lzby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze.

Ilu mieszkańców regionu zdecydowało się na tę metodę? 290 tys. Z czego 93 tys. zeznań przesłano przez usługę Twój ePIT. Warto pamiętać, że elektroniczne rozliczenie gwarantuje szybszy zwrot nadpłaconego podatku. Dzięki tej metodzie otrzymamy go w ciągu 45 dni. W Lubuskiem nawet szybciej. Bo średni czas oczekiwania to 22 dni.

– Rekordzistą jest Urząd Skarbowy w Międzyrzeczu, w którym średni czas na zwrot nadpłaconego podatku to niespełna dwa tygodnie – informuje Markowicz. Dodaje, że do Świąt Wielkanocnych lubuskie urzędy skarbowe zwróciły podatnikom ok. 150 mln zł.

Elektronicznie roczne zeznanie podatkowe można złożyć poprzez Twój ePIT lub e-Deklaracje, które są dostępne na stronie internetowej www.podatki.gov.pl, lub poprzez platformę ePUAP. Osoby, które nie mają takiej możliwości, mogą złożyć dokumenty papierowe do specjalnych urn znajdujących się w urzędach skarbowych.

CZYTAJ TEŻ: Koronawirus. Większość polskich pracowników wróciła z Niemiec. "Nie skusiło 65 euro za dzień"

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.