W środę na granicy z naszymi zachodnimi sąsiadami skontrolowano ponad 7 tys. podróżnych, z czego 4,5 tys. na granicy wewnętrznej. Korków na przejściach granicznych nie było po Wielkanocy, a jak jest teraz?
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Po Wielkanocy utrzymuje się płynny ruch na wszystkich 10 przejściach granicznych: Jędrzychowice, Świecko, Zgorzelec, Olszyna, Kostrzyn nad Odrą, Krajnik Dolny, Kołbaskowo, Gubin, Słubice, Świnoujście-Garz, o czym informuje straż graniczna na swojej stronie (dane na godz. 8). 

Przypomnijmy, że zgodnie z decyzją kanclerz Angeli Merkel od piątku, 10 kwietnia br., wjedziemy do Niemiec tylko z uzasadnionych powodów. O skierowanie na kwarantannę po powrocie do kraju nie muszą się martwić osoby na co dzień dojeżdżające do pracy za zachodnią granicą. Przepisy nie zmieniły się dla kierowców transportu międzynarodowego.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  A co te kontrole daly? ilu kierowcow mialo wirusa?? sa jakies dane?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0