Gmach zielonogórskiej filharmonii z oczywistych przyczyn jest zamknięty, ale artyści nie zaniechali gry dla widzów. Teraz możemy obejrzeć ich na ekranach naszych smartfonów i komputerów - każdy chętny muzyk ma szansę pokazać swoje zdolności.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Działalność artystyczną, chcąc nie chcąc, do sieci przenieśli już aktorzy z Teatru Lubuskiego. To samo zrobili muzycy z Filharmonii Zielonogórskiej grający w czasach epidemii w swoich domach. Ich kameralne występy oraz archiwalne nagrania z koncertów zagranych w budynku filharmonii możemy zobaczyć na stronie FZ - TUTAJ.

To możliwość, żeby posłuchać m.in. melodii płynącej z instrumentów Orkiestry Symfonicznej pod batutą dyrektora Czesława Grabowskiego czy gościnnego występu zmarłego w 2017 r. Zbigniewa Wodeckiego.

 

Filmy od melomanów

Chcecie pokazać swoje zdolności? Filharmonia chętnie opublikuje wasze występy na swojej stronie. Grajcie i wysyłajcie. - Jeżeli mają państwo w swoim domowym archiwum nagrania z udziałem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zielonogórskiej i chcielibyście podzielić się nimi, to zachęcamy do przesyłania kilkuminutowych ujęć z krótkim opisem na adres: sekretariat@filharmoniazg.pl.

CZYTAJ TEŻ: Balkonowa dyskoteka już dziś przy ul. Obywatelskiej. Przy okazji mieszkańcy zbiorą pieniądze dla szpitala

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Druga dobra wiadomość : żużlowcy nie hałasują.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0