Do 3 maja br. granice kraju możemy przekraczać w wyznaczonych miejscach. Tę z Niemcami pokonamy przez jedno z 10 przejść granicznych - czy aktualnie są przejezdne?
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Na wszystkich 10 przejściach granicznych ruch odbywa się na bieżąco: Jędrzychowice, Świecko, Zgorzelec, Olszyna, Kostrzyn nad Odrą, Krajnik Dolny, Kołbaskowo, Gubin, Słubice, Świnoujście-Garz, o czym informuje Straż Graniczna - dane na godz. 9.

- Ruch od dłuższego czasu jest stabilny. Będziemy informować o pojawiających się utrudnieniach - mówi por. Agnieszka Golias, rzeczniczka SG.

Przypomnijmy, że zgodnie z decyzją kanclerz Angeli Merkel od piątku, 10 kwietnia br., wjedziemy do Niemiec tylko z uzasadnionych powodów. O skierowanie na kwarantannę po powrocie do kraju nie muszą się martwić osoby na co dzień dojeżdżające do pracy za zachodnią granicą i kierowcy transportu międzynarodowego.

CZYTAJ TEŻ: W Niemczech epidemia wygasa. Tak wynika z raportu Instytutu Roberta Kocha

W Niemczech jest ponad 147 065 zakażonych koronawirusem, z czego 4 862 zmarło. Za wyzdrowiałe uznaje się ok. 95,2 tys. osób - dane na wtorek, 21 kwietnia na godz. 8.38.

CZYTAJ TEŻ: Koronawirus. Lekarz pracujący w Niemczech: Nie mogę przecież wrócić i wysłać na kwarantannę całej mojej rodziny

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem