Koronawirus z pewnością pokrzyżował majówkowe plany wielu z nas. Z pomocą przychodzą artyści Teatru Lubuskiego z kolejnym spektaklem online. W sobotę i niedzielę transmisja sztuki "Czasami księżyc świeci od spodu".
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Nie wychodząc z domu,  byliśmy już w Odessie , dowiedzieliśmy się też nieco więcej o mieszkańcach wsi Borówka, ich tęsknotach, problemach, marzeniach.

"Czasami księżyc świeci od spodu" to tytuł trzeciej, finałowej części wiejskiej trylogii legnickiego duetu reżyserskiego PiK. Tym razem twórcy spektaklu przyglądają się rodzinie. I sporo mówią o Bogu.

Pod skrótem "duet PiK" kryją się Katarzyna Dworak-Wolak i Paweł Wolak, aktorzy i reżyserzy, od 1996 r. związani z Teatrem im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. Zagrali m.in. w głośnych spektaklach "Ballada o Zakaczawiu" i "Made in Poland". To oni są też autorami tekstów sztuk ujętych w trylogię.

Katarzyna Dworak-Wolak: Opowieściami wiejskimi nie chcemy komentować rzeczywistości. Chcemy raczej rozmawiać z ludźmi. W trzeciej części mówimy o ograniczeniach, jakie sami sobie dajemy, o tym, jak trudno nam wyjść ze schematów. To, co siedzi w środku nas, nie pomaga, a blokuje. Mówimy o traumie, z której nie można się wyzwolić. W "Gdy przyjdzie sen...: Bóg istniał, ale najmniej. W trzeciej części pojawia się najwyraźniej. Zaczynamy od diabła, kończymy na Bogu.

Zagrają Ernest Nita, Lech Mackiewicz, Tatiana Kołodziejska, James Malcolm, Anna Haba, Joanna Koc, Jerzy Kaczmarowski, Alicja Stasiewicz, Aleksander Stasiewicz, Wojciech Romańczyk, Radosław Walenda. 

CZYTAJ WIĘCEJ: Premiera w teatrze: wiejskiej trylogii część trzecia [ZDJĘCIA]

Sztuka na naszych ekranach zagości dwukrotnie: w sobotę i niedzielę o godz. 18 Link do nagrania Teatr udostępni w dniu pokazu na swojej stronie.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem