Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

"W tym trudnym czasie życie towarzyskie w Zielonej Górze zostało zredukowane do minimum. Restauracje, obiekty rekreacyjne i kulturalne są w większości zamknięte, a imprezy anulowane. Aby zapewnić Wam przyjemne wrażenia w czasie społecznego dystansu, uruchamiamy Auto Kino Zielona Góra. Codziennie na dużym ekranie będą wyświetlanie popularne i lubiane przez wszystkich filmy. Widzowie mogą oglądać je z własnego samochodu" - piszą organizatorzy, Auto Kino Zielona Góra na stronie wydarzenia na Facebooku.

"Kino samochodowe jest realizowane zgodnie z obowiązującymi wymogami bezpieczeństwa i zasadami postępowania w przestrzeni publicznej" - zaznaczają.

Gdzie będziemy mogli obejrzeć film siedząc wygodnie w samochodach? Tego jeszcze nie wiadomo. Na stronie wydarzenia widnieje informacja jakoby wielkie otwarcie miało się odbyć w czwartek, 28 maja o godz. 20. Z kolei później, organizatorzy piszą, że "datę rozpoczęcia podadzą w ciągu najbliższych kilku dni". Tak samo jak repertuar.

Podane są też godziny otwarcia kina. Filmy mają być emitowane od czwartku do niedzieli. Wstęp od godz. 20, początek seansu o godz. 21. - W weekendy odbędzie się również pokaz rodzinny z popularnymi filmami dla dzieci i młodzieży (wstęp od godz. 17, rozpoczęcie seansu: godz. 18).

By zweryfikować te doniesienia, skontaktowaliśmy się z organizatorami na Facebooku. Oczekujemy na odpowiedź.

Do tematu powrócimy.

Przypomnijmy, że w przeszłości w Zielonej Górze działało już kino samochodowe. W letnie wieczory organizowała je Mediateka Szklana Pułapka.

CZYTAJ WIĘCEJ: Kino samochodowe wjeżdża do Zielonej Góry. To już dzisiaj

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.