W "Dużym Formacie" ukazał się wyczerpujący wywiad z Elżbietą Polak. Marszałek województwa lubuskiego opowiada o zmaganiach z epidemią koronawirusa. - Sanepid zdecydowanie robi za mało testów - mówi Polak.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Lubuska marszałek na łamach "DF" opowiada m.in. o transportach sprzętu medycznego sprowadzonych z Chin, podejrzeniu koronawirusa u siebie i zmaganiach z urzędem wojewody. Cieszy się, że Lubuskie ma najmniej stwierdzonych zakażeń w Polsce, ale nie ukrywa:

- Testów robi się bardzo mało, liczby są niemiarodajne. Przede wszystkim badana częściej powinna być kadra medyczna: lekarze, pielęgniarki, ratownicy, salowe - tłumaczy Polak.

O kulisach zamówień z Azji mówi tak:

- Jako że nie odbierali moich telefonów, wrzuciłam na swojego Fejsa dramatyczny apel do rządu polskiego, do ministra obrony narodowej, że mam towar w Szanghaju, bardzo ważny, maseczki, kombinezony itd., dla lekarzy, pielęgniarek, ratowników, którego nie mamy i nigdzie w Polsce nie możemy kupić. Oraz że w związku z tym, że Chiny zamknęły granice, on nam tam utknął. Proszę więc, błagam, o umożliwienie mi przewiezienia tego transportu samolotem. No i wtedy natychmiast rozdzwoniły się wszystkie nasze media tutaj. W sensie lokalne. Ale jak to? Ale co? Ale czemu? I ledwie zamieścili to na swoich stronach, a już z kancelarii premiera dzwoni minister Dworczyk: „Pani marszałek, co pani wyprawia, dostanie pani te samoloty!”.
icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Co dwaj Przyjemniaczki Lubuskie wojewoda, kubicki stac was na to czy tylko potraficie obśmiewać od czci ,wiary wyzwać .Macie coś do powiedzenia ,macie odrobinę szacunku do Pani Marszałek nie pisowska nie nasza to wróg ,zresztą z waszą osobowością byście byli w stanie poopowiadać co zrobiliście nie stać was na oddanie szacunku Pani Marszałek jak nie wiecie to zachowajcie się przyzwoicie
  Wiesław Śmiech
  Zielona Góra
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  Nuda nuda nuda. Można zwymiotować od szczegółowego opisu polakowej kupna u Chińczyków art. higienicznych i jak to wszyscy dookoła są be, a ona musi się o wszystko starać i telefonować. Trzy strony tej nudnej propagandy w DF to mało. Trzeba było na to przeznaczyć cały dodatek. A wtedy stracicie dalszych prenumeratorów...
  już oceniałe(a)ś
  1
  1