Z przyczyn technicznych Teatr zmienia weekendowy repertuar. Na naszych ekranach zamiast spektaklu "Ja Ciebie też" zobaczymy Jamesa Malcolma w monodramie "Być jak młody W."
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

W pierwotnym zamyśle podczas drugiego weekendu majowego mieliśmy zobaczyć sztukę niecodzienną, nagraną w dwóch wersjach i obsadach. Ale plany się zmieniły. "Drodzy Widzowie, z powodu kłopotów technicznych musimy O-D-W-O-Ł-A-Ć oba dni weekendowych pokazów przedstawienia "Ja Ciebie też"." - informował Teatr na swojej stronie.

Przypomnijmy, że to już czwarty weekend ze spektaklami online aktorek i aktorów Teatru Lubuskiego. Podczas poprzednich zabrali widzów sprzed monitorów prosto do ukraińskiej Odessy, a potem do Borówki, by poznali troski i marzenia jej mieszkańców. A w ubiegłym tygodniu pokazali nam, jak wygląda księżyc od spodu.

Co obejrzymy w zamian za "Ja Ciebie też"? James Malcolm, młody aktor Teatru Lubuskiego przygotował swój monodram na podstawie powieści "Cierpienia młodego Wertera" Goethego. Z klasyki tylko czerpie, bo w spektakl wplótł wiele współczesnych elementów. - Miłość, rozpacz i... rock and roll - mówi Malcolm o swoim monodramie pt. "Być jak młody W."

– Długo zastanawialiśmy się nad tym, jak podejść do „Cierpień młodego Wertera”, jak zmierzyć się z klasyką. Zrobić adaptację czy się zainspirować? Wreszcie doszliśmy do wniosku, że idziemy w tym drugim kierunku. Jeżeli James mówiłby językiem epistolarnym, automatycznie by kłamał. Przecież nie mówmy tak, jak piszemy – wyjaśnia Mariusz Babicki, reżyser i autor scenariusza, absolwent wiedzy o teatrze na Uniwersytecie Gdańskim i wydziału aktorskiego na Akademii Teatralnej w Warszawie.

CZYTAJ WIĘCEJ: Co ma Jimi Hendrix do "Cierpień młodego Wertera?" [PREMIERA W TEATRZE]

Pokaz monodramu "Być jak młody W." w sobotę i niedzielę o godz. 18. Link do nagrania Teatr udostępni w dniu pokazu na swojej stronie.

"Zarezerwujcie sobie oba wieczory, przygotujcie smaczną herbatę i wygodny fotel, zaproście rodzinę. Chodźmy wszyscy do wirtualnego teatru - spotkajmy się na cyfrowej widowni. Miejsc w pierwszym rzędzie wystarczy dla wszystkich!"

CZYTAJ TEŻ: Spotkanie z Żulczykiem, konkursy i warsztaty, czyli Tydzień Bibliotek online w Norwidzie [PROGRAM]

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem