Tegoroczne święto zielonogórskich studentów zostało przełożone przez koronawirusa, ale organizatorzy się nie poddają. Podali nowy, możliwy termin. Być może w tym roku zaśpiewamy "parostatkiem w piękny rejs".
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Wiele plenerowych imprez w Polsce i na świecie zostało odwołanych. Przez COVID-19 w tym roku nie pojedziemy do Kostrzyna na Pol'and'Rock Festival. W 2020 r. nie posłuchamy też na żywo artystów podczas m.in. Open'er Festival czy Orange Warsaw Festival.

Rąk nie załamują organizatorzy 50. jubileuszowych Bachanaliów. Dni Kultury Studenckiej tradycyjnie odbywają się w maju. Już wiadomo, że tak się nie stanie. Swoje występy zapowiedziało kilku lubianych przez młodszą i starszą publiczność artystów. I jest szansa, że usłyszymy ich jeszcze w tym roku kalendarzowym. O ile zostanie przywrócona możliwość organizowania masowych wydarzeń.

„Podjęliśmy decyzję o przełożeniu Dni Kultury Studenckiej na październik, chcemy połączyć je z inauguracją nowego roku akademickiego. Czas pokaże czy uda się je zorganizować w nowym terminie 5-10 października, czy jednak zobaczymy się dopiero w maju 2021. Większość artystów, którzy mieli wystąpić dla Was, zgodziła się na przełożenie koncertów na nowy termin, a są to: Krzysztof Krawczyk, Strachy Na Lachy | GRABAŻ | PIDŻAMA PORNO, Łydka Grubasa, Kartky, Marcin »Kali« Gutkowski, Bracia Figo Fagot” - informują organizatorzy.

A co z Matą? Młody raper, autor słynnej „Patointeligencji”, również zapowiedział swój koncert. - Czekamy jeszcze na potwierdzenia od pozostałych zaproszonych gości, mamy nadzieję, że do końca maja podamy pełny, potwierdzony skład - dodają.

"Dbajcie o siebie i o swoich bliskich, mamy nadzieję, że jednak zobaczymy się w październiku." - piszą organizatorzy.

CZYTAJ TEŻ: Jak to za czasów Grünbergu było [SPEKTAKL ONLINE]

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem