Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Sprzęt jest już w użyciu. Sprawdzi temperaturę każdego, kto będzie chciał wejść do szpitala, oraz to, czy ma zasłoniętą buzię i nos. - Jeśli jest inaczej, pani w punkcie informacyjnym, która wszystko kontroluje na podglądzie, dostaje sygnał dźwiękowy i od razu reaguje - pisze szpital na swojej stronie.

150 tys. zł na zakup kamer przekazała lubuska marszałek Elżbieta Polak. Jeden zestaw znajduje się przy wejściu głównym, a drugi przy wejściu na oddział położniczy.

- To sprzęt z bardzo wysokiej półki, wykorzystywany do tej pory np. na lotniskach. Wydaje się, że jesteśmy pionierami zastosowania tego rodzaju rozwiązań w polskich szpitalach - twierdzi Paweł Niedźwiedzki, kierownik działu eksploatacji szpitala. Prawdą jest, że tego typu rozwiązania wprowadzono już m.in. w Płocku i placówkach medycznych na Śląsku.

Koronawirus. Zanim wejdziesz do szpitala, kamery sprawdzą, czy masz podwyższoną temperaturę i maseczkęKoronawirus. Zanim wejdziesz do szpitala, kamery sprawdzą, czy masz podwyższoną temperaturę i maseczkę Fot. Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze / Facebook

"Oczywiście temperatura badana jest wciąż w namiocie, jednak nie dotyczy to np. personelu szpitala, a kiedy – mamy nadzieję – namioty znikną, pozostanie nam ten supersystem kamer termowizyjnych. Patrzymy w przyszłość i jesteśmy na nią gotowi" - dodaje szpital. 

CZYTAJ TEŻ: Podczas epidemii krew potrzebna jak nigdy. Zbiórka pod urzędem marszałkowskim

CZYTAJ TEŻ: Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. Pandemia nie wyhamowała budowy. Mostostal montuje windy, maluje już pokoje

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.