Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W woj. lubuskim stwierdzono dotąd 92 przypadki zakażeń koronawirusem. To najmniej w całym kraju, kolejne na liście jest dopiero Warmińsko-Mazurskie, gdzie wirus wykryto u 170 osób. 

Co więcej, licznik zdiagnozowanych zakażeń stoi w Lubuskiem już od prawie 11 pełnych dni. O ostatnim nowym przypadku Ministerstwo Zdrowia informowało późnym popołudniem 7 maja. Obecnie na oddziale zakaźnym w Zielonej Górze leżą tylko cztery osoby z COVID-19. Kwarantanną objętych jest 38 mieszkańców z podejrzeniem choroby, a 222 mają nałożony nadzór epidemiologiczny.

- Spośród 92 pozytywnie zdiagnozowanych osób 79 już wyzdrowiało - podało w poniedziałek rano biuro wojewody lubuskiego.

Nasze województwo jest też jedynym, w którym nie odnotowano ani jednego zgonu wśród zakażonych osób. Ta sama statystyka najgorzej wypada w woj. mazowieckim (2970 przypadków i 232 zgony), a następnie w Śląskiem, gdzie obecnie znajduje się ognisko epidemii (163 nowe zakażenia tylko w ciągu ostatniej doby, łącznie ponad 5,5 tys. przypadków i 179 zgonów).

W skali kraju choroba COVID-19 przyczyniła się do śmierci 928 Polaków. 

CZYTAJ TEŻ: Koronawirus. Ile testów robi się w Lubuskiem? Jak region wypada na tle kraju

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.