Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Popularną dziś w internecie akcję Hot16Challenge2 zaczął raper Solar, który nominował kolejnych twórców muzyki z kręgów hip-hopu. W akcji wzięło już udział kilka tysięcy polskich muzyków, także niezwiązanych z rapem, artystów oraz osób publicznych.

W Hot16Challenge2 chodzi o szybkie napisanie i nagranie 16-wersowego tekstu. Po wykonaniu zadania wykonawca nominuje kolejnych uczestników, którzy mają 72 godziny na wrzucenie do internetu swojej twórczości. W ten sposób wspierają zbiórkę na platformie SiePomaga.pl. Pieniądze zasilają  konto pomocy pracownikom służby zdrowia w walce z koronawirusem. To także sprzeciw wobec szykanowania personelu medycznego, do jakiego dochodzi w Polsce.

W Lubuskiem w akcje włączyli się również samorządowcy. Klip nagrał m.in. Marek Cebula, burmistrz Krosna Odrzańskiego, a po nim wspólnie czterej burmistrzowie: Konrad Antkowiak (Wschowa), Tomasz Sielicki (Świebodzin), Paweł Lichtański (Iłowa) i Paweł Jagasek (Kożuchów).

To właśnie ten ostatni do udziału w akcji nominował lubuską marszałek Elżbietę Polak. Ta nominację przyjęła i w poniedziałek opublikowała nagranie.

„Tu był pacjent zero, rząd działał ospale.
Samorząd obczaił, czego chcą szpitale.
Nie mieliśmy nawet wątpliwości cienia –
Mgła była nieostra. Ostro do robienia”

– rapuje, czy raczej próbuje rapować (wszak to nie takie proste), marszałek Polak. Do sprawy podeszła jednak z dużym dystansem. Oceńcie sami.

CZYTAJ TAKŻE: Marszałek, która pomaga i ma najmniejszą liczbę zakażeń, a wojewoda z PiS ją wyśmiewa

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.