Lubuska marszałek Elżbieta Polak odpowiedziała na nominację do Hot16Challenge2 i także nawinęła swoją "szesnastkę". - Tu był pacjent zero, rząd działał ospale, samorząd obczaił, czego chcą szpitale - rapuje marszałek.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Popularną dziś w internecie akcję Hot16Challenge2 zaczął raper Solar, który nominował kolejnych twórców muzyki z kręgów hip-hopu. W akcji wzięło już udział kilka tysięcy polskich muzyków, także niezwiązanych z rapem, artystów oraz osób publicznych.

W Hot16Challenge2 chodzi o szybkie napisanie i nagranie 16-wersowego tekstu. Po wykonaniu zadania wykonawca nominuje kolejnych uczestników, którzy mają 72 godziny na wrzucenie do internetu swojej twórczości. W ten sposób wspierają zbiórkę na platformie SiePomaga.pl. Pieniądze zasilają  konto pomocy pracownikom służby zdrowia w walce z koronawirusem. To także sprzeciw wobec szykanowania personelu medycznego, do jakiego dochodzi w Polsce.

W Lubuskiem w akcje włączyli się również samorządowcy. Klip nagrał m.in. Marek Cebula, burmistrz Krosna Odrzańskiego, a po nim wspólnie czterej burmistrzowie: Konrad Antkowiak (Wschowa), Tomasz Sielicki (Świebodzin), Paweł Lichtański (Iłowa) i Paweł Jagasek (Kożuchów).

To właśnie ten ostatni do udziału w akcji nominował lubuską marszałek Elżbietę Polak. Ta nominację przyjęła i w poniedziałek opublikowała nagranie.

„Tu był pacjent zero, rząd działał ospale.
Samorząd obczaił, czego chcą szpitale.
Nie mieliśmy nawet wątpliwości cienia –
Mgła była nieostra. Ostro do robienia”

– rapuje, czy raczej próbuje rapować (wszak to nie takie proste), marszałek Polak. Do sprawy podeszła jednak z dużym dystansem. Oceńcie sami.

CZYTAJ TAKŻE: Marszałek, która pomaga i ma najmniejszą liczbę zakażeń, a wojewoda z PiS ją wyśmiewa

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.

Co myślisz o akcji Hot16Challenge2?

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Przeogromny dystans do siebie Pani Marszałek szacunek na to stać tylko inteligentych ludzi co Panowie Kubicki,Kaliszuk i spółka osobowość Pani Marszałek ukazuje w całej krasie wasza mierność
  Wiesław Śmiech
  Zielona Góra
  już oceniałe(a)ś
  4
  1
  Cel szczytny, byłem zdziwiony , że tej Pani jeszcze nie ma w akcji{ zero luzu, wszystko sztuczne na pokaz i lans}
  już oceniałe(a)ś
  2
  0