Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Od 12 maja niewiele się zmieniło. Wciąż w Lubuskiem testów robi się prawie najmniej w kraju i wciąż gorzej od naszego regionu wypada tylko Opolszczyzna.

Zgodnie z najświeższymi danymi Ministerstwa Zdrowia z poniedziałku 18 maja w Lubuskiem przebadano 8 562 próbek na obecność COVID-19. Liderami w stawce są Mazowsze (177 452), Wielkopolska (70 519) i region, gdzie wykryto najwięcej przypadków do tej pory, czyli Śląsk (55 985).

Koronawirusa zwyciężyły 84 z 92 osób

O ostatnim przypadku zakażenia koronawirusem w regionie informowaliśmy 7 maja. Od tego czasu liczba zakażonych wynosi 92. Z danych Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że 84 jest już zdrowych.

CZYTAJ TEŻ: Szpital w Zielonej Górze: Nie przebywa u nas ani jeden pacjent z COVID-19

W Polsce COVID-19 zdiagnozowano u 19 569 osób, z czego 953 zmarło. Ozdrowieńców jest 8183stan na środę, 20 maja, na godz. 10.

CZYTAJ TEŻ: Wojewoda Dajczak: Nie ukrywamy statystyk dotyczących koronawirusa

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.