Biblioteka Uniwersytetu Zielonogórskiego wznawia działalność. Oczywiście zgodnie z panującymi w dobie koronawirusa obostrzeniami.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Biblioteka została otwarta wraz z początkiem nowego tygodnia. Od 25 maja br. znów skorzystamy z dostępnych w niej zbiorów.

Czytelnicy muszą pamiętać, że w dalszym ciągu obowiązują przepisy związane z COVID-19. Nie wejdziemy do środka bez maseczki i jednorazowych rękawiczek oraz wcześniejszej dezynfekcji dłoni. W budynku może przebywać maksymalnie sześć osób, należy zachować dwumetrowy dystans między sobą. Przy stanowisku wypożyczeń jednocześnie może znajdować się tylko jedna osoba.

 • „Wznawiamy usługę wypożyczania oraz zwrotu książek.
 • Strefa wolnego dostępu oraz czytelnie będą nieczynne dla czytelników do czasu wdrożenia IV etapu znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19.
 • Zbiory z wolnego dostępu będą w znacznym zakresie wypożyczane.
 • Biblioteka zaleca korzystanie z zasobów elektronicznych online. E-zbiory można wyszukiwać za pomocą multiwyszukiwarki EDS dostępnej ze strony internetowej biblioteki.
 • Po rozliczeniu z biblioteką czytelnicy mogą skorzystać z elektronicznej obiegówki”.

Potrzebne lektury wypożyczymy tylko i wyłącznie drogą elektroniczną przez katalog online. Odbiór zamówienia jest możliwy po otrzymaniu powiadomienia drogą mailową. Nie skorzystamy ze zbiorów, które są dostępne tylko na miejscu.

– Zwroty książek z magazynu oraz wolnego dostępu będą przyjmowane od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 14 przy wydzielonych stanowiskach [to również godziny, w których biblioteka będzie otwarta – przyp. red.] – informuje biblioteka.

Wciąż przedłużony pozostaje czas zwrotu wypożyczeń. – W tym czasie nie będą pobierane opłaty za przetrzymanie książek. O terminie ich przywrócenia poinformujemy odrębnym komunikatem. Wszystkie opłaty należne bibliotece do 10 marca włącznie, czyli przed dniem zamknięcia biblioteki, nie ulegają anulowaniu.

Prosimy czytelników o zweryfikowanie adresów e-mail oraz numerów telefonów na swoich kontach dla łatwiejszego kontaktu. Zalecamy korzystanie z bezpiecznych adresów e-mail z domeny uz.zgora.pl.

ZOBACZ, JAK WYGLĄDAŁA BIBLIOTEKA TUŻ PO OFICJALNYM OTWARCIU: Supernowoczesna biblioteka UZ. Byliśmy w środku! [ZDJĘCIA]

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem