Trwa zbiórka na nowy "antycovidowy" ambulans dla ratowników z zielonogórskiego szpitala. - Teraz chłopaki z naszego działu transportu do przewozu covidowych pacjentów wykorzystują 12-letnią karetkę, która niestety wymaga coraz częstszych napraw.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Szpital prowadzi zbiórkę poprzez portal zrzutka.pl. By kupić nową karetkę, potrzebuje 300 tys. zł.

- 90 tys. na ten cel uzbierali już myśliwi z naszego województwa. Brakuje, bagatela, 210 tys. - informuje szpital na swojej stronie.

- Teraz chłopaki z naszego działu transportu do przewozu covidowych pacjentów wykorzystują 12-letnią karetkę, która niestety wymaga coraz częstszych napraw. A jak ważne jest posiadanie sprawnego pojazdu, pokazały wydarzenia ostatniego tygodnia, gdy w krótkim czasie musieli blisko 40 pacjentów interny rozlokować na zakaźnym i w izolatorium... - tłumaczy.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Pierwszy raz myśliwi skojarzyli mi się z czymś pozytywnym
  już oceniałe(a)ś
  1
  0