Od 1 czerwca maturzyści mogą składać podania na Uniwersytecie Zielonogórskim w wersji elektronicznej. Decyzja o tym, czy w tym roku będą mogli zrobić to też w tradycyjny sposób, zapadnie do końca maja.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

COVID-19 przesunął termin matur o kilka tygodni. Te, jak co roku, miały odbyć się w maju. Jak powszechnie wiadomo, pierwszy egzamin, z języka polskiego, odbędzie się w poniedziałek 8 czerwca. 

W tym roku nie będzie egzaminów ustnych. Uczniowie poznają wyniki do 11 sierpnia. Ci, którzy nie zdadzą któregoś przedmiotu w pierwszym terminie, będą mogli poprawić go we wrześniu. Resort szkolnictwa wyższego nie zakłada opóźnień w rozpoczęciu roku akademickiego - zgodnie z planem studenci na uczelnię wybiorą się wraz z początkiem października.

Zielonogórska uczelnia z rekrutacją rusza w Dzień Dziecka. Od 1 czerwca w formie elektronicznej. Decyzja o tym, czy w 2020 r. maturzyści będą mogli zrobić to też w tradycyjny sposób, zapadnie do końca maja.

- Dokładny kalendarz rekrutacji (termin zakończenia rejestracji elektronicznej, terminy egzaminów oraz składania dokumentów oraz w jakiej formie będzie się to odbywać) ogłoszony zostanie najpóźniej do końca maja br. - zapowiada UZ na swojej stronie, gdzie będą pojawiać się najświeższe informacje dot. rekrutacji. 

Studenci obecnie uczęszczają na zajęcia przez internet. - Zajęcia do końca roku akademickiego będą odbywać się w formie zdalnej. W sytuacji dokończenia zajęć na ostatnich latach kształcenia w pojedynczych przypadkach (pojedyncze przedmioty – realizacja kilku godzin) w sposób tradycyjny, studenci zostaną poinformowani o tym fakcie indywidualnie - tłumaczy UZ. W sieci zaliczą również semestr letni, wielu zdalnie obroni pracę dyplomową.

CZYTAJ TEŻ: Koronawirus. Znamy termin otwarcia teatrów, Lubuski w ten weekend zagra jeszcze online

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Chwileczkę. Trochę więcej rzetelnych informacji musiałby zebrać dziennikarz piszący takie głupoty. Przecież od wielu lat rekrutacja odbywa się online. I na UZ i praktycznie na każdej innej uczelni. To teraz. ... rzetelny dziennikarz powinien sprostować to, co napisał.
  @littlejoe
  W którym momencie napisałem, że to jakaś nowość? Trochę więcej uważnego czytania.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @ziar
  Tu: Decyzja o tym, czy w tym roku będą mogli zrobić to też w tradycyjny sposób, zapadnie do końca maja.

  Tradycyjnego sposób nie ma już na UZ od wieeelu lat. Po co w ogóle pisać o czymś, o czym dawno zapomniano i przestano stosować. Taka decyzja do końca maja, jak Pan pisze, nie miała w ogóle szansy być podjęta ani nikt jej nie rozważał nawet.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0